Wydech samoróbka

Siema, kumpel chce pospawać sobie wydech do Sendy i potrzebujemy info o Kątcie otwarcia okna wydechowego w stopniach, średnicy kanału wydechowego i długości kanału wydechowego. Ogólnie wszystkiego co potrzebne do takiej zabawy
Pozdro ;)

Re: Wydech samoróbka

Długość kanału wyd. i średnicę mozecie sobie sami sprawdzić. Zresztą kont otwarcia okna też można samemu, tylko potrzeba taką tarczkę z kątami, którą trzeba zamontować na wale.
Motorynka '91-> BT50QT-9 '05 -> Knihgt 100/50 '99 -> DT 80 LC2 -> Senda R 70/50 '99 -> Honda Accord Aerodeck '96 -> BMW e34 525 TDS '95 -> Peugeot 205 '91 -> Renault 19 16v ph1 '91 -> Alfa Romeo 156 '00 i Suzuki RG 125 '91

Wydech musi być, może nie idealnie ale bardzo dokładnie wyliczony, myślisz ze dlaczego Wydech seria kosztuje 300 zł a jakies sporty i innenawet po 800 zł, a wyglądem się nie różnią, dają o wiele lepsze osiagi, jedne są wysoko obrotowe i wchodzą w rezo ale maja muła na dole, a inne maja kopa od dołu ale nie kręcą dużych obrotów, to wszystko własnie wylicza się, średnicę, kąty nachylenia, długości, kat odbicia, odprowadzanie, szerokość i kilka innych, to wszystko liczone jest specjalnymi programami najczescies i wtedy do parametrów robi się Wydech, Komu jaki pasuje, oczywiście po poszerzeniu wiedzy możesz obliczyć według specjalnych wzorów w zależności od części i koni mech jakie maja być wymiary nowego dyfuzora, wtedy się go tloczy i spawa, gdy chcesz tak jak napisałeś skopiowac na stole" od drugiego możesz spróbować, ale nie wiadomo jak wyjdzie kopiowanie" takie jest moje zdanie.

Tak, Pharmacix, zauważ, że nawet każdy sport komin różni się między sobą kształtem, średnicą w poszczególnych miejscach, długością tego wszystkiego itp. To jest konkretna robota, nie tak hop siup. Sam chciałem spawać wydech, ściągnąłem program i odpadłem xd. Jak na razie nie ten level dla mnie.
Motorynka '91-> BT50QT-9 '05 -> Knihgt 100/50 '99 -> DT 80 LC2 -> Senda R 70/50 '99 -> Honda Accord Aerodeck '96 -> BMW e34 525 TDS '95 -> Peugeot 205 '91 -> Renault 19 16v ph1 '91 -> Alfa Romeo 156 '00 i Suzuki RG 125 '91

Teraz rozumiem .Aż tak zaawansowana zabawa.To z mojej wiedzy powiem tyle i jest to pół cytat z książki traktującej o 2suwach -,,obliczenia nawet bardzo rozbudowane i z wieloma zmiennymi nie są w stanie oddać rzeczywistych zjawisk odbicia fali i efektu rezonansu -czyli jak kto woli efektu doładowania dynamicznego wykorzystującego strumień gazów ,co powoduje ,że projektowanie wydechu nie jest możliwe bez weryfikacji wcześniejszych wyliczeń w praktycznych badaniach stanowiskowych z wykorzystaniem prototypów" Nie mówcie mi ,że ktoś zbuduje sobie wydech na podstawie wyliczeń z programu komputerowego.Szybciej kopiując wydech który ma przed sobą i to najlepiej z przeciętym dyfuzorem-a jak ktoś jest tak dokładny to niech sprawdzi,bo wydech standard i tuning nie są identyczne nawet z zewnątrz .Są drobne różnice w płaszczyznach i to ,,prawie "zmienia wszystko...Więc myślę ,że dokładna kopia będzie lepsza niż ,,obliczenia "czysto ,,teoretyzowane" .Pawel ma racje to dla przeciętnego sendo-posiadacza za duża sprawa pomijając to,że stworzenie dobrego wydechu w profesjonalny sposób będzie droższe niż zakup firmówki ze sklepu...Chyba się zgodzicie ,że to bez sensu zwłaszcza w kontekście finansowym .

No co do ceny to możesz sie mylić trochę. :D Na forum DT jest taki gościu, niedawno właśnie przywieźli mu w końcu TIG'a, którym bd spawał sobie dyfa. Obliczył wszystko w programie, obliczył stożki itp, dał do wycięcia z blachy chyba 3mm i dużo za to nie dał, a na pewno nie więcej niż połowa nowego wydechu. Oczywiście nie licząc TIG'a, za którego dał niecałe 3koła, ale zwróci to mu się, bo 'dorabia' sobie remontując moto w swojej miejscowości. ;) W każdym razie wyszło mu to jak na razie tanio. ;)
Aha, a do moto typu Simson, Jawka itp robią sobie wydechy liczone na programach, które dają dużo, bo w końcu w seryjnym Simku czy Jawce nie było dyfa xd. :D

Ogarnijcie to : Two Stroke Performance Tuning by Graham Bell , tam wsio jest co i jak . Na pewno trzeba sie przygotować na to , że jeden wydech nie wystarczy.
KUPIE KOMPLETNY ZAPŁON DUCATI ENERGIA STATOR MAGNETO CEWKOMODUŁ REGULATOR NAPIĘCIA KONTAKT GG 9439282