Uszczelki silnika

Niedługo będę wymieniał wał i się zastanawiam jakie uszczelki będą mi potrzebne do ponownego złożenia silnika i czy w ogóle będą potrzebne? A może razem z cylindrem(Airsal 80) dostanę wszystkie potrzebne rzeczy?(nie chodzi mi o uszczelki cylindra)
Orientujecie się jakie narzędzia są potrzebne do rozłożenia i złożenia całego silnika?
Pozdro :)

Re: Uszczelki silnika

taki silnik a na silikon składać . Jak już to nowe uszczelki kosztują góra 30zł .

Narzędzia . Po prostu wszystkie . Do sprzęgła trzeba mieć klucz albo sobie dorobić
SENDA.PL !! :D

MOTO JEST BOGIEM TUNING NAŁOGIEM STUNT ZABAWĄ A MOC PODSTAWĄ..

Stąd
W tym zestawie są wszystkie uszczelki ,a zestawu bez uszczelek cylindra nigdzie nie znalazłem.
Nie chodzi mi o to czy te uszczelki są, tylko czy są to uszczelki o zróżnicowanych rozmiarach, żeby ustawić odpowiednią przerwę między maksymalnie wychyloną do głowicy pozycją tłoka, a głowicą.
Za ten post autor otrzymał podziękowania od:
JanekSM (8 cze 2015, o 20:02)

Jeśli wcześniej nie zakładałeś Cylindra ani nie składałeś silnika (bo sądząc po twoich wypowiedziach na to wygląda) to nie rób tego, albo przynajmniej zrób to z kimś kto już wykonywał taką operację. Nie myśl że wątpię w twoje zdolności ale szkoda żebyś sobie np. pierścień złamał przy zakładaniu a potem będzie płacz jak takiego nigdzie nie dostaniesz... przy zakładaniu cylka trzeba pamiętać o wielu rzeczach, chociażby takich banalnych jak założenie tłoka dobrą stroną, przesmarowanie cylka delikatnie olejem przy zakładaniu itp. Może nie wszyscy o tym wiedzą bo jak założysz odwrotnie to też pojedzie... Mówię na razie tylko o cylindrze a co dopiero o reszcie.

Wracając do tematu..
Z cylindrem dostaniesz uszczelkę pod wydech (choć niekoniecznie), pod Cylinder, pod głowicę, i takie malutkie oringi na szpilki.
i na tym byłby koniec. Jeśli masz kartery w dobrym stanie, to wystarczy ze poskładasz na silikonie.
i nie słuchaj mitów o tym że silikon nie jest dobry bo będzie ciekło... jak dobrze wyczyścisz i poskładasz to nic się nie będzie dziać.
ja trochę w tym siedzę i nie zdarzyło mi się NIGDY że poskładałem silnik i po czasie zaczął by kapać olej czy coś innego...
Serwis i naprawa motorowerów
m.in Derbi! Szlify cylindrów,tuning silnika, remonty, naprawa instalacji elektrycznej! Od wymiany świecy po remont całego motora!
Śląsk Cieszyński, Zebrzydowice
GG. 9083189. tel.798 053 497
w sprawach forum pisac na PW

http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Der ... a_R/116580

Kiedyś musi być ten pierwszy raz. Na wszelki wypadek wszystko nagram kamerą, żeby wiedzieć co jak było. Mam nadzieję tylko że jak rozpołowię kartery, to nic nie wypadnie ze skrzyni biegów.A tak w ogóle to są na youtube tutoriale jak złożyć silnik sendy.
Ale co z tym kluczem? Może blokada tłoka wystarczy?
Ciekawe jak będzie działać 80 na oryginalnym wydechu :)
A w razie gdybym sobie "pierścień złamał" to na racing planet można kupić każdą część do tego cylindra.