TEST: Rękawice O'neal, z serii JUMP

#1
Nazwa: O'neal Jump, w moim przypadku wzór "Piston"
[ Link do obrazka ] Wykonanie: Są to bardzo porządnie wykonane rękawice. Od wewnętrznej strony kciuka wszyty jest kawałek grubszego materiału, który ma zapobiegać przetarciom oraz dla większego komfortu jazdy.
[ Link do obrazka ] Rękawice posiadają również wzmocnienia na zakończeniach palców
[ Link do obrazka ] Od spodu, widnieje ciekawy wzór, który nie pełni tylko roli estetycznej. Jest wykonany z silikonu, dzięki czemu rękawice wręcz doskonale trzyma się manetki w nawet najtrudniejszych warunkach, a to że wzór ten jest również od wewnętrznej strony palców, wyślizgiwanie się dźwigni sprzęgła czy hamulca, nie będzie już problemem.
[ Link do obrazka ] Zapięcie na rzep daje nam pełną możliwość regulacji.
[ Link do obrazka ] Dopasowanie i Komfort: Dopasowanie do rękawicy jest bardzo dobre, nie ma się do czego przyczepić.

Co do komfortu jest on bardzo wysoki ponieważ te rękawice są wykonane z materiału bardzo przewiewnego. Jak już wcześniej wspomniałem, doskonale się trzymają manetek oraz dźwigni, więc w przypadku niebezpiecznej sytuacji, nie musimy się zbytnio martwić że kierownica wyślizgnie nam się z rąk.

Wytrzymałość: Materiał jest bardzo wytrzymały i odporny na przetarcia. Szwy nie pękają tak łatwo jak to jest często w innych modelach.

Przeznaczenie: Rękawice O'neal z serii Jump świetnie nadają się do motocykli crossowych, enduro oraz ATV. Lecz bardzo dobrze spisują się również w DH

Moja ocena (w skali 1-6) to 5, ponieważ nie mają one praktycznie żadnych ochraniaczy w razie wypadku. Nie mówię tutaj o twardych ochraniaczach ale mogłyby być chociaż jakieś gumowe wstawki. Poza tym rękawice rewelacyjne.

W skrócie:

:arrow: Bardzo lekkie i przewiewne rękawice
:arrow: Doskonałe czucie i wygoda noszenia
:arrow: Zapięcie rzepem dające możliwość regulacji
:arrow: Pojedyncze podszycie spodu rękawic
:arrow: Dolna część wykończona silikonowym wzorem dla zmniejszenia poślizgu

Cena: ok 100zł

W tej serii są również inne wzory do wyboru.

Z mojej strony, jeśli szukacie rękawic tego typu, to gorąco polecam ten model. Ja je kupiłem i był to dobry wybór. Szczerze nie żałuję. Mam nadzieję że pomogłem.

Pozdrawiam, Zeroski.
Ostatnio zmieniony 1 sie 2013, o 22:54 przez zeroski98, łącznie zmieniany 1 raz.
Za ten post autor zeroski98 otrzymał podziękowania (total 2):
Vito (2 sie 2013, o 13:39) • Shadow878 (5 sie 2013, o 20:17)