TEST: Kask integralny Nolan N62

#1
Witam. Postanowiłem opisać dla zainteresowanych integralny kask Nolana. (Jest to mój pierwszy tego typu opis, więc proszę o wyrozumiałość :) )

Opisywany kask włoskiej firmy Nolan, model N62 z przezroczystym wizjerem. Cena kasku w tej wersji (bez grafiki) w sklepie moto-akcesoria.pl kosztuje 499zł. Jest to uczciwa cena jak za kask takiej jakości i dobrej firmy. Oczywiście są także do zakupu gdzie indziej, także z grafiką jednak najniższą cenę jaką znalazłem oferuje właśnie ten sklep.

Przejdźmy do kasku.

Skorupa kasku wykonana została z Lexanu, z osobistego doświadczenia mogę powiedzieć, że powierzchnia jest odporna na zarysowania jak i sam wizjer. Oczywiście kask posiada atest ECE 22.05. Na szczęście nie miałem okazji testować wytrzymałości kasku ale wygląda na prawdę solidnie. W niesprzyjających warunkach atmosferycznych, tu mam na myśli deszcz głowa nam nie zmoknie, uszczelki spełniają swoją rolę.

[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]

Wnętrze i wentylacja.

Wnętrze kasku zostało wykonane z materiału Sanitized z powłoką antybakteryjną, jest bardzo przyjemne. Nie czuć efektu kilkudniowego zarostu. Na głowie leży dobrze (oczywiście o ile mamy dopasowany rozmiar). Wentylację zapewniają wloty na brodzie oraz w górnej cześci kasku z możliwością ich zamknięcia, a wyloty znajdują się w tylnej części kasku. Zapięcie zatrzaskowe, czyli stary dobry klik z możliwością regulacji. Niestety za wadę można uznać to, że wyściółki nie można wyjąć ze skorupy. Jednak przy używaniu kominiarki nie sprawia to kłopotów. Zastosowano w nim także system szybkiego ściągania wizjera czy do wymiany lub zwykłego wyczyszczenia.

[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]

Akcesoria

Do kasku również w moto-akcesoria.pl można dokupić wewnętrzną szybkę Pinlock (koszt ok. 130zł). Założenie pod kask okularów motocyklowych również nie sprawia problemu. Wymiana wizjera to koszty rzędu 130-180zł.

Podsumowywując jest to doskonała propozycja dla osób szukających kasku w granicach cenowych 500zł, za tą cenę otrzymamy dobrze wykonany kask renomowanej marki, który zapewni komfort w podróży. W dodatku w tym sklepie otrzymamy 2 letnią gwarancję na zakupiony produkt. Polecam. ;)

[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]

Zapraszam do komentowania, w razie pytań chętnie odpowiem. ;)

Test by LukzSM. Zakaz rozpowszechniania na innych forach.