TEST: Kask integralny MTR S-6 Uni

#1
Tym razem mam dla was coś z półki niższej, średniej kasków integralnych. Otóż jest to MTR S-6 Uni w kolorze czarny metalik. Kask w sklepie www.moto-akcesoria.pl obecnie kosztuje 210zł - jak na kask niewiele.

[ Link do obrazka ]

Wykonanie,
czyli rzecz najważniejsza... Skorupa wykonana z ABS-u, wg. danych odporna na zarysowania. Oczywiście posiada atest ECE 22.05. Zapięcie oczywiście zatrzaskowe.

[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]

Wnętrze
Fajerwerków tu nie znajdziemy, proste wnętrze wyścielone materiałem, który przyznać trzeba jest całkiem przyjemny w dotyku. Wentylacyjnego szału tu nie ma, nie spodziewajmy się tego w przypadku kasku za 200zł... Jak na tę klasę nie jest źle, choć w tym segmencie np. BOX oferuje lepszą wentylację i wnętrze, jednak i MTR ma swoje atuty. Zakładając kask na głowę nie czuć specjalnie ucisków, które wadziłyby w komforcie podróżowania.

[ Link do obrazka ]

Wentylacja i szczelność
Za wentylację odpowiadają dwa wloty powietrza, dolny zaraz pod wizjerem oraz nad wizjerem... Moim zdaniem działają bardziej na zasadzie poprawiającej wygląd atrapy, bo wentylacji prawie tu nie ma. Co do uszczelek wizjera nie mam nic do zarzucenia, do wnętrza nie przedostaję się powietrze.

[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]

Użytkowanie
Moim zdaniem jest to kask dobry dla pasażera, do krótkiego przejazdu lub np. na skuter na miasto, na pewno nie do dłuższych wypadów w trasę. Niestety skorupa może i jest twarda jednak mowa o odporności na zarysowania nie bardzo jest tu na miejscu, bądźmy szczerzy kask się rysuje... Przypadłością tego modelu jest wizjer, w moim przypadku tylko zdarzyło się to w dwóch egzemplarzach, które miałem w rękach (w tym jeden całkiem nowy). Przy otwieraniu wizjer wypadł z mechanizmu, jest to proste do naprawienia, choć czasem denerwujące.

[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]

Podsumowanie

210zł... Za te pieniądze dostaniemy kask dobry dla plecaczka lub do kręcenia się po mieście, wiadomo nie robi szału co jest także powodem jego ceny. Ten model z oferty MTR jest raczej skierowany do użytkowników najmniejszych motocykli, czyli biegówek, skuterów i innych cudów.

Zalety:
- niska cena,
- wygodne wnętrze,
- szczelność.

Wady:
- wadliwy wizjer,
- słaba wentylacja.

Komentarze mile widziane.
Test autorstwa: Lukz
zakaz kopiowania!
cron