Re: Szkoła - wzajemna pomoc.

Omawiał ktoś w szkole "Zaczarowana dorożka" Gałczyńskiego? muszę dokończyć 2 część (Allegro sostenuto) "...bo trzeba, proszę państwa, przez cały nocny Kraków:[...]"
W miejsce [...] mam dokończyć własnym zdaniem.

Pomoże ktoś?
Jeśli pomogłem daj plusika ;)
Obrazek

Mam Szacunek do kobiet i wk*riwa mnie jak ktoś nie ma !

Witam Panów. Potrzebuje pilnej pomocy ! Dowiedziałem się przed chwilą, że mam na polski przygotować jakąś mowę/wygłoszenie na dowolny temat. Czas przez jaki mogę mówić to 5 minut. A pytanie moje brzmi : Na jaki temat mam to napisać, bo totalnie nie mam pomysłu :< Chyba, że ktoś niedawno pisał takie coś i ma gotowe :D Jc to I klasa liceum, polski podstawowy.

Liczę na pomoc, + !

Znalazłem na zadane.pl nawet fajnie napisane :D można coś podobnego napisac :)
Witam wszytkich zgromadzonych na tej sali.Zebraliśmy się tu aby uczcić pamiątkę narodzenia "Adama"syna Adama z domu Adamsów.Zorganizowaliśmy to przyjęcie po to żęby s obie coś wypić i mieć przy tym dobrą zabawę.Dziękuje wszystkim szanownym miłym poczciwym gościom którzy przyszli tutaj z myślą świętowania.[wzmianka o jubilacie-tu możesz wkleić dowolny tekst i tak nikt nie będzie cie słuchał,np.
Wątki[
Krytyce poddawany jest też fakt zbyt szybkich zmian w fabule dotyczących związków postaci. Jednocześnie, wielu znanych krytyków, m.in. Carolyn Hinsey, wielokrotnie wspomina o nagłych zatrzymaniach rozwoju akcji i niespodziewanych zakończeniach wątków (tak jak to miało miejsce w 2003, w wątku romansu pomiędzy Bridget a Ridgem).
W serialu pojawiają się też wątki, które nie są możliwe w rzeczywistości. Często powracają zmarłe postacie. W 1994 i 2002 uznano za zmarłą Taylor Forrester (w 1994, samolot Taylor rozbił się; w 2002, została postrzelona przez Sheilę); postać jednak powróciła kolejno w 1995 (gdy okazało się, że Taylor została uratowana przez księcia Omara Rashida po katastrofie samolotu, w wyniku której straciła pamięć) i 2005 (gdy wyszło na jaw, że Taylor nie umarła, a zapadła w śpiączkę; jej ciało wykradł książę Omar, w trumnie pozostawiając plastikową kukłę). Kolejnym przykładem takiego surrealistycznego powrotu jest wątek Macy Alexander, o której domniemano, że w 2000 zginęła w wyniku eksplozji samochodu; w 2003 okazało się, że wybuch wyrzucił ją z samochodu i dzięki temu przeżyła. W tym samym roku zginęła również główna postać Mody na sukces - Ridge Forrester. Za zmarłego uznano go po wpadnięciu do rozpalonego pieca; kilka odcinków później okazało się jednak, że Ridge nie zginął, gdyż nie wpadł do pieca, tylko do komory na popiół i przez kilka dni był nieprzytomny. W 2005 roku, Felicia Forrester wróciła do rodzinnego miasta z wiadomością, że nastąpił nawrót raka okrężnicy, i umiera. Zmarła w ramionach matki. Jak się później okazało, Felicia odzyskała przytomność w karetce i przeżyła, dzięki interwencji Stephanie. Kiedy w 1990 zmarła pierwsza żona Ridge'a, William Bell chciał, aby w 1994 roku wróciła ze świata zmarłych. Aktorka nie zgodziła się. Na ten sam pomysł wpadł Brad Bell, ale Johnson znów odmówiła.
Zmiany w obsadzie
Zmiany w obsadzie są stałym elementem serialu. W 24-letniej historii serialu wiele postaci było odgrywanych przez dwóch lub więcej aktorów, co często wywoływało sprzeciw odbiorców. Już w 1987 roku z obsady zniknęła Judith Baldwin - pierwsza odtwórczyni roli Beth Logan; zastąpiła ją Nancy Burnett. W roli seniorki rodu Loganów gościnnie wystąpiła też Marla Adams, a od 2008 do 2010 roku rolę Elizabeth grała Robin Riker. Kolejnym przykładem jest zmiana aktorki grającej postać Bridget Forrester, ze zdobywczyni Emmy, Jennifer Finnigan, na mniej znaną Emily Harrison. Zmiana ta nie była akceptowana przez widzów, więc postać ta szybko przestała występować często i aktorka występowała gościnnie. Błąd ten postanowiono naprawić, i rolę przejęła była gwiazda Żaru młodości, Ashley Jones, która pozostała w obsadzie do 2010.
W Modzie na sukces było jednak wiele udanych zmian w obsadzie, np. przejęcie roli Thorne'a Forrestera przez Winsora Harmona, Felicii Forrester przez Lesli Kay i Stephena Logana przez Patricka Duffy. Z kolei zmiana aktora grającego postać Ricka Forrestera, z Justina Torkildsena na aktora z Days of our Lives, Kyle'a Lowdera w 2007, wywołała mieszane uczucia. Kolejną wartą odnotowania zmianą było zastąpienie w 2007 Nancy Sloan trzykrotną zdobywczynią Emmy, Heather Tom w roli Katie Logan, młodszej siostry Brooke i Donny Logan. Heather Tom pierwszy raz pojawiła się 30 sierpnia 2007 i po zakończeniu 3-miesięcznego kontraktu postanowiła go przedłużyć do 2011.
W serialu można odnieść wrażenie, że dzieci starzeją się szybciej od swoich rodziców, ponieważ aktorzy dziecięcy są (po upływie pewnego czasu) zastępowani innymi, starszymi; natomiast dorośli aktorzy zasadniczo się nie zmieniają. Zjawisko to jest nazywane SORAS. Oglądając serial można odnieść wrażenie, że czas płynie szybciej niż w rzeczywistości. Najlepszym przykładem jest postać Hope Logan, która w serialu narodziła się w 2002 roku, a w 2010 była już odgrywana przez pełnoletnią aktorkę, Kimberly Matulę.
Krytyka niemal kazirodczych związków postaci
Stosunkowo mała obsada zmusiła twórców do stworzenia związków pomiędzy członkami rodzin połączonych powinowactwem. Dodatkowo, wiele wątków dotyczyło walk o partnera pomiędzy rodzeństwem lub dzieckiem i rodzicem. Postacie te nie są jednak spokrewnione biologicznie, gdyż w 2001 okazało się, że ojcem Ridge'a Forrestera jest Massimo Marone, a nie jak wcześniej uznawano, Eric Forrester.
Przykładami tego typu związków są:
Związki Erica Forrestera z Elizabeth Logan i jej córkami - Brooke i Donną, Związek pomiędzy Ridge'm Forresterem, a Bridget Forrester, która w chwili jej narodzin była uznana za jego córkę; potem udowodniono, że jej ojcem jest Eric Forrester. Przez lata, uważano Bridget i Ridge'a za przyrodnie rodzeństwo. Bridget była też jego pasierbicą, kiedy Ridge był w związku małżeńskim z Brooke Logan. Związek pomiędzy Rickiem Forresterem, a bliźniaczymi córkami Ridge'a - Phoebe i Steffy Forrester oraz ich matką, Taylor Hamilton; Rick kochał Phoebe i byłą żonę Ridge'a, ze Steffy związał się, by się na nim zemścić. Związki Brooke Logan z trzema pokoleniami Forresterów oraz jej romanse ze swoimi zięciami, Deaconem i Nickiem. Związek Brooke Logan z Thorne'm Forresterem; Thorne był ojczymem dla swojego przyrodniego rodzeństwa - Bridget i Ricka. Oboje są dziećmi Brooke i Erica, a Eric jest ojcem Thorne'a.
Postać Brooke Logan jest znana ze związków z kilkoma członkami tej samej rodziny:
Dwukrotne małżeństwo z Erykiem Forresterem, ojczymem Ridge'a. Owocem tego związku jest dwójka dzieci - Bridget i Rick Forrester. Brooke uwiodła Erica, gdy ten był związany z jej matką - Beth Logan. Brooke zdradziła też Erica z jego synem, Ridge'm. Długotrwały związek z Ridgem Forresterem, który doprowadził do kilku małżeństw; jego owocem jest Ridge Forrester Jr. Brooke zdradziła Ridge'a z jego bratem, Nickiem. Małżeństwo z Nickiem Marone, przyrodnim bratem Ridge'a. Po jego zakończeniu, Nick poślubił jej córkę, Bridget; ich związek jednak rozpadł się, po poronieniu Bridget, i Nick wrócił do Brooke; ich związek jednak rozpadł się ponownie. Nick był też związany z Katie Logan, ciotką Bridget i siostrą Brooke. Nick i Brooke mają syna - Jacka Hamiltona Marone'a. Urodziła go Taylor Hayes. Małżeństwo z Thorne'm Forresterem, przyrodnim bratem Ridge'a. Brooke miała też romans ze swoim zięciem, Deaconem Sharpem. Ma z nim córkę, Hope Logan; Bridget zostawiła kolejnego męża, Nicka, dla swojej matki. Brooke uprawiała seks z Oliverem, pierwszym chłopakiem swojej drugiej córki, Hope. Brooke przespała się z synem Ridge'a - Thomasem Forresterem, z którym wcześniej kilkakrotnie całowała się.
Postać Taylor Hamilton również była związana z Forresterami i Loganami:
Taylor była podrywana przez Eryka Forrestera, kiedy był on w związku ze Stephanie. Długotrwałe małżeństwo z Ridge'm Forresterem, z którym ma dwójkę dzieci: Thomasa i Steffy Forrester. Druga córka Taylor i Ridge'a, Phoebe, zginęła w wypadku samochodowym. Taylor spędziła też jedną noc z Jamesem Warwickiem, gdy lawina uwięziła ich w domku w Big Bear. Myśleli, że zginą, a James był prawiczkiem. Taylor była także w związku z przyrodnim bratem Ridge'a, Thornem Forresterem; Ich związku nie akceptowała córka Thorne'a, Ally. Taylor poślubiła przyrodniego brata Ridge'a, Nicka Marone i urodziła mu dziecko, Jacka, którego biologiczną matką jest Brooke i dla której Nick odszedł od Taylor. Taylor była w związku z Rickiem Forresterem; zerwała jednak z nim, gdyż Phoebe wciąż kochała Ricka, a Taylor nadal kochała Ridge'a. Taylor spędziła też noc z ojcem Brooke, Stephenem Logan. Mężczyzna uwiódł ją, by zdobyć 2% w FC. Taylor była zaręczona z bratem Brooke, Stormem Loganem.
Mamy nadzieję na lepsze jutro,i że "adam" wyjdzie jeszcze na ludzi.
Powtarzam jeszcze raz - dziękuje wszystkim tutaj zebranym (i możesz znowu wkleić dowolny tekst i bd git)
Za ten post autor kucharek otrzymał podziękowanie:
iktorn (19 lut 2012, o 20:13)
[ Link do obrazka ]

1. Aborcja powinna być wykonywana jedynie wtedy, gdy ciąża zagraża życiu matki lub dziecka.
2. Po wykonaniu zabiegu możemy stracić szansę na kolejne dziecko.
3. Po wykonaniu aborcji możemy mieć problemy zdrowotne.
4. Dziecko jest darem od Boga, więc powinniśmy pozwolić mu żyć.
5. Zabijamy dziecko, o które inne osoby starają się bardzo długo.
6. Musimy wiedzieć, że każdy chce żyć i ma do tego prawo.
7. Łamiemy 10 przykazań Bożych (nie zabijaj)
8. Jest nielegalna.
9. Po wykonaniu aborcji możemy mieć żal do siebie, a nie możemy już tego odwrócić.

Coś takiego..
Jeżeli uważasz że ci pomogłem postaw mi plusa. :)

Zajmuję się modyfikacją telefonów (ROOT, etc.)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźna gadka”