Senda R '00 Huberta

Witam
Wcześniej jakoś nie miałem czasu się zebrać i napisać, dlatego robię to dopiero teraz.

A więc...
Kupiłem ją 6.03.2010 z przebiegiem 27500km. Niby sporo, ale silnik kompletnie nie wydaję się być zmęczony. Duża w tym zasługa poprzedniego właściciela, który zawsze dbał o motor i zalewał do niego najlepsze oleje.
Od kupna zrobiłem niecałe 5tyś km. zupełnie bezawaryjnie, z czego jestem bardzo zadowolony.
Co prawda na dzień dzisiejszy wiem że na nowy sezon będzie trzeba wymienić tarcze sprzęgłowe, ponieważ na zimnym silniku sprzęgło ciągnie, ale po za tym nic.
Nigdy nawet nie miałem takiej sytuacji, że gdzieś nie dojechałem lub nie mogłem odpalić moto.

Od kupna wymieniłem jedynie klocki z tyłu,linke prędkościomierza (bo pękła), wypaliłem i pomalowałem tłumik oraz zmieniłem kierunki na oryginalne ponieważ trafiła mi się dobra okazja (4 dobre za 20zl :D )
A w ostatnim czasie kupiłem szeroką czarną kierownicę str8, oraz czarne handbary.

Jak na serie to muszę przyznać, że ma naprawdę dobre osiągi. Na przełożeniach 14/53 potrafiłem dociągnąć ją do 100km/h w dodatku po prostej. Wiadomo, obroty takie że silnik chce z ramy wyskoczyć :D a od 90 idzie już mulasto, ale mimo tego IDZIE!!! :P
Obecne przełożenia to 13/53 przez co też v-max minimalnie spadł.
Niżej link dla niedowiarków; (mogłem się bardziej położyć bo dosyć mocny wiatr był. Po za tym na filmiku jeszcze miałem blokade na filtrze)
http://www.youtube.com/watch?v=iPxGV8Mdszo

A tutaj praca silnika: (takie zbliżenie na napis Derbi ponieważ ktoś na simsony.net chciał żebym przyłożył aparat od strony kosza sprzęgłowego)
http://www.youtube.com/watch?v=iPxGV8Mdszo

Fotki: (jeszcze poprzedniego właściciela)
[ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ]
Tu już w moich rękach:
[ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ]
Więcej zdjęć na: http://bikepics.com/members/hubert_/00sendaxtremer/
Podsumowując:
Z sendy jestem ogólnie zadowolony, a z bezawaryjności jeszcze bardziej :D
Jedyny mankament jaki mnie denerwuje w moim silniku to same z siebie schodzące obroty. Można mu ustawić wysokie obroty i chwile je będzie trzymał, po czym zejdzie do niższych potem do jeszcze niższych aż zgaśnie.
No i oczywiście ciągnące sprzęgło na zimnym silniku ale liczę się już z wymianą tarcz.
Wymieniał ktoś z was tarczę sprzęgłowe w sendzie? Spokojnie samemu można to robić?
Za ten post autor otrzymał podziękowania od:
Certo (22 mar 2011, o 15:48)

Re: Senda R '00 Huberta

Z forum? Czy może widziałeś ją kiedyś na żywo?

Zmieniał już ktoś z was tarcze sprzęgłowe?
Za ten post autor otrzymał podziękowania od:
NorbI (29 sie 2011, o 19:31)

Bardzo ładna Senda...Zadbana
Było Komar 232 1965r-->Czajna skuter 2009r.-->Derbi gpr NUDE 2004r--->peugeot XP6 2007r--->HONDA NSR 125 R 98r-->VIRAGO 125 98r.V twin;] & BOOSTER SPIRIT 96r

Niestety senda obecnie nie wygląda tak pięknie:

[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]

Stało się to jakieś 2 miesiące temu. Jeździliśmy z kumplami po lesie i znajomy dal motor swojemu koledze który dobrze nie potrafi jeździć . Kiedy ja przyhamowałem idiota wpadł mi na dupę...

Kierunek udało się odratować, niestety boczek, zadupek i klosz nie.
Klosz przyszedł nowy z mielocha, a plastiki używane.
W tej chwili boczek z zadupkiem są w malowaniu, także przed nowym rokiem powinienem się wyrobić.
Oczywiście gamoń pokrył koszty - stąd też tak długo musiałem czekać. Ale z drugiej strony to się nawet cieszę bo zadupek i tak miałem do malowania, więc znalazłem ''dawcę''.

Jak już wszystko będzie zrobione pochwalę się ''zimową sesją'' :D. Nie wiem tylko co wykminić za tą białą naklejką na boczku???

Plastiki (boczek, zadupek) używane do malowania. Niestety dalej czekam aż mi typ pomaluję...
Mówi że postara się w następnym tygodniu psiknąć.
Zablokowany

Wróć do „Derbi Senda R”