Re: Senda R '00 Huberta

Witajcie.
Niemiły odkop.
Wczoraj po 33000 przejechanych kilometrów oryginalny tłok wyzionął ducha. Od 2 miesięcy liczyłem się z wymianą tłoka natomiast nie mogłem się zebrać bo moto jeszcze normalnie chodziło, nie było słabe a kompresja była.
Wczoraj po jeździe przegazowałem Derbi z 30sekund na full gazie i nagle jeb...
Wiedziałem już co się stało, cieszyłem się tylko z tego że stało się to na podwórku kuzyna. Od razu ściągnęliśmy garnek i pierwsze co zobaczyliśmy to to że nie ma tłoka a później:
[ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ]
Dziś wyjęliśmy silnik z ramy, żeby wyciągnąć reszki tłoka. Tylko co z niego zostało:
[ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ]
Macie może jakieś ''dojścia'' do cyla z tłokiem w dobrych pieniądzach? Głowica jest cała także potrzebował bym cylindra, tłoka i uszczelki. Mogę kupić cały komplet (bo bez glowicy będzie ciężko) ale zależy mi na tym aby to jeszcze dziś zamówić. Także jak coś ciekawego to sypcie linkami.

Ja mam cyla z głowicą jeszcze z mojej starej drd . Firmy OMP - żeliwny. Chyba w dobrym stanie ;). DO starego silnika oczywiście :D

Używane raczej mnie nie interesują.

Zastanawiam się czy Airsala Racing 50-tke na ten przebieg z oryginalnymi częściami mogę brać i czy duża będzie różnica pomiędzy 50 racing a sport:

http://allegro.pl/cylinder-airsal-tech- ... 79781.html
http://sklep.mieloch.pl/product_info.ph ... 46d0857dbc

Ma ktoś z was taką chińszczyznę?
http://allegro.pl/zestaw-cylinder-tlok- ... 56489.html

Bo ciekawi mnie ile by to wytrzymało i czy osiągi są w normie na czymś takim.

Racing bardziej wyżyłowany i mniej przejedziesz. No i do tego zmienił bym łożyska na wale dla pewności. Brał bym Racinga bo to 50-tka i dużo nie zechla. No albo 70 Sport ze względu na to że Senda mniej by się męczyła np. na podjazdach ;)

miałem chyba ten sam zamiennik u siebie w drd pro z 2/3 tyg po przebiegu mak 800 km padł :) nie polecam lepiej dołóż i kup tego airsala

tak na marginesie pierwszy raz widzę tak posypany tłok w 50 a parę już widziałem xD
[ Link do obrazka ]

ja mam airsala 50 sport i powiem Ci że jest lepszy od seryjnego o duuuużo, szybciej się wkręca na obroty i ma większą moc od seryjnych send

ale gdybym mógł się cofnąć w czasie do momentu kiedy zastanawiałem się nad cylkiem to wziąłbym 70 metrakita żeliwo ;p bo jednak jak Nicasil padnie to zaś nowy cylek...
[ Link do obrazka ]

No cenne informacje koledzy ;)
Sam w sumie nigdy nie widziałem takiego tłoka, ale nie słyszałem też o sendzie która by przejechała te 33k km na jednym tłoku.

YoMaMa, co się z tamtym cylkiem stało? Bo przecież to żeliwo więc zawsze szlif można zrobić.
siwy, Jakoś nigdy nie chciałem 70 bo tu już trzeba wymienić najlepiej wał, gaźnik, tarcze i jeszcze jakieś pierdoły mogą nie wytrzymać na Racingu.

Dlatego nie chce nic wymieniać i kupić 50. Myślę o tym airsalu Sport 50, ale troszkę odpycha mnie to że jest to nicasil. Musze się zdecydować w miarę szybko żeby jeszcze przed południem zamówić na mielochu.

Tłoczek ładnie popękał :/, bierz sporta lepszy niż seryjny.
Jeśli pomogłem daj plusika ;)
Obrazek

Mam Szacunek do kobiet i wk*riwa mnie jak ktoś nie ma !

po prostu skończyła sie kompresja.. ten cyl jest o wiele słabszy nie mogłem dojść praktycznie seryjnej odblokowanej sendy na sport kominie daj sobie z tym spokój :)
wez sobie tego sporta na pewno będzie o wiele lepiej śmigał :)
[ Link do obrazka ]

Albo pokuś sie o Airsala 50 Racing. Tego cyla co wysyłałes za 280zł chyba bym sobie odpuścił. Jak już to jakiś zamiennik jak OMP czy coś w tym stylu ;)
Zablokowany

Wróć do „Derbi Senda R”