Senda dławi się po większym odkreęceniu manetki

Witam. Założony nowy airsal sport 70, dellorto 19 z dyszą 95(jak kupiłem moto to na seryjnym cylku była dysza 125 i na pełnej manetce go zalewało) i filtr seria - wydech seria. Wszystko było ok, wrzuciłem Mk Throwera normalnie jeździł jak głupi, nawet regulować nie trzeba było bo miał mocny dół, w rezo wchodził idealnie - wszystko pięknie. Raz wyjeżdżam z garażu, a tu się dusi ciągle - buu i aż przyhamowywał po dodaniu gazu trzeba było jechać na minimalnej manetce. Nie dało się w ogóle jechać. Minimalny gaz i obroty jak największe. Wystraszyłem się że przytarty, bo dosłownie to samo było przed remontem na 6 barach kompresji, z tym że wtedy to sie nawet na wolnych nie wkręcał tylko trzeba było jeździć ze szmatą w filtrze powietrza. Dojechałem po dziewczynę, wróciłem z nią. Zrzuciłem tego throwera, bo nie mam waty do końcówki i się darł jak głupi i wrzuciłem serię. Patrzę, a tutaj króciec wyleciał z filtra powietrza - problem rozwiązany. Ok, fajnie jedzie, super tylko przy mocniejszym dodaniu manetki od razu go zamula tak jakby gdzies lekko lewe dostawał. Już nie tak tragicznie jak wtedy kiedy ten króciec wypadł, ale mimo to zwalnia i jest dużo słabszy, trzeba jechać gdzieś 30% odkręcenia manetki i go wysoko kręcić wtedy to idzie fajnie, ale jak mu trochę za dużo odkręcisz to już muła dostaje i zwalnia. Kolejną kwestią jest to, że na całkiem minimalnym gazie i niskich dość obrotach szarpie, trzeba mu wtedy minimalnie więcej gazu odkręcić - to natomiast jest od samego początku po remoncie. Świeca idealna, coś pomiędzy ceglastą a kawą z mlekiem, z przeważaniem na kawę więc jest git. Nie wiem czy nie wrzucić mu filtra z Mk, https://www.google.pl/search?q=filtr+po ... 5PeYQ2M%3A
Piszę ten temat z myślą o tym, że ktoś miał ten sam problem i ma rozwiązanie, bo po prostu nie mam czasu bawić się w regulacje itp. Przebieg po remoncie około 300km, śruba od mieszanki gdzieś mniej więcej 2.5 obrotu a zabezpieczenie iglicy na 2 rowku od dołu, więcej paliwa żeby miał na dotarciu, i świeca idealna można powiedzieć. Z góry dzięki