Rieju RR by Maniek

Siemka . W moim garażu przesiaduje Rieju RR i chciałem się za wami nim pochwalić :) .

yyh.. Nabyłem moto w połowie maja nie pamiętam dokładnie który to był dzień ale akurat była komunia.Motor kupiłem za mały szmal , ponieważ był w matowym kolorze i sprowadzony z Austrii . Wcześniej jak się dowiedziałem jeździła nim dziewczyna :D . A więc może trochę informacji technicznej . Jak wiadomo marka Rieju Hiszpańska .

Silnik fabrycznie montowany AM6

Wygląd wizualny i zmiany :
-Manetki zielono/czarne Progripa
-Zestaw naklejek różnych firm
-Tylna lampa LED (oraz dorobienie własnego mocowania na lampę i blachę)

Aktualnie moto stoi rozebrane i wyczyszczone . Planuje pomalować cały motor oraz jak się uda to zdobyć okleinę chodź wątpię bo nie mam skąd .

Tuning Mechaniczny :
-brak
-no chyba że jedynie zmiana napędu na 12z/52z
-plany były na wydech jakiś ale dochód jak na razie na to nie pozwala bo mam inne wydatki.

fotki [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] Sorki za jakość zdjęci ale robione telefonem ,lepszy efekt na wiosnę (po malowaniu)

Oceniajcie :) ! :mrgreen:

Byłem tak dobry że nawet Ci fotki zrobiłem :)
Hubert
Lewa w górę chłopaki !

Motocyklizm- Choroba dziedziczna, niestety niewyleczalna. Objawia się już od najmłodszych lat chorego, w postaci "rogala twarzowego" na widok motóra, byny w żyłach, i zapotrzebowania na adrenaline.

Re: Rieju RR by Maniek

Fajny sprzęt podbają mi się te rieju..Na jaki kolor malujesz?
Było Komar 232 1965r-->Czajna skuter 2009r.-->Derbi gpr NUDE 2004r--->peugeot XP6 2007r--->HONDA NSR 125 R 98r-->VIRAGO 125 98r.V twin;] & BOOSTER SPIRIT 96r

Błotnik i Lampe z przodu bo jakoś mi nie pasuje ;p
Było Komar 232 1965r-->Czajna skuter 2009r.-->Derbi gpr NUDE 2004r--->peugeot XP6 2007r--->HONDA NSR 125 R 98r-->VIRAGO 125 98r.V twin;] & BOOSTER SPIRIT 96r

Silnik ,wahacz ,lagi na srebrno , a plastiki i koła na czarno z palety BMW .

No tak .. Wcześniej nie wiem jaki był ale na pewno nie cały czarny . Kupiłem od pewnego typka co sprowadza i sprzedaje motory(On motor psiknął sprejem całego dlatego tak trochę kijowo jest bo wszystko pomalował) . Wziął go z serwisu w Austrii , kolesiówa co nim jeździła najprawdopodobniej zostawiła to Rieju w salonie a wzięła nowe za mniejszą cenę tak to jest za granicą.

Również mi się nie podoba czacha i błotnik , ale już coś myślałem nad tym ...
Ostatnio edytowny przez 1 Kamlo09RR; łącznie edytowany 8 razy
Lewa w górę chłopaki !

Motocyklizm- Choroba dziedziczna, niestety niewyleczalna. Objawia się już od najmłodszych lat chorego, w postaci "rogala twarzowego" na widok motóra, byny w żyłach, i zapotrzebowania na adrenaline.

Ja także , mam już podkładem machnięte
Lewa w górę chłopaki !

Takie się szykuje :D
Lewa w górę chłopaki !

foty pokaże jak całkiem pomaluje. Obecnie jest już wszystko pomalowane oprócz plastików . Moto złożone oprócz kilku rzeczy (np:hamulce)..

Ps: jak malucha oddam na złom to będę miał kasę i wtedy pomaluje
Lewa w górę chłopaki !

haha ..no tak . :D to jaki polecasz ? john deere ?

Raczej będzie z palet BMW bo ładny kolorek wychodzi . Rama jest z palety seata czy jakoś tak

Heh, raczej kolor ramy z palety Seata :mrgreen: Bo z tego co wiem, Seat nie produkuje Rieju :mrgreen:

Ale seat też pochodzi z hiszpani ;) hałs

EDIT:Jak byś chciał wiedzieć to tydzień temu sam malowałem całego cross'a czyli ramę,silnik koła i inne pierdoły .
Lewa w górę chłopaki !

Zimowy UP.!

Przez okres zimowy dużo się wydarzyło u mnie w garażu :D .
Co zrobione zostało przez ten czas i co nowego :

-Nowy napęd 12/52 =210zł
-Używany amortyzator tylny od sendy (sprzedawca mówił że wzmacniany i malowany na zamówienie) =50zł
-Przedni błotnik SM acerbis'a =100zł
-Zbiorniczek płynu hamulcowego =20zł
-Olej Castrol oil fork 10W (do amortyzatorów) = 24zł
-Olej Castrol X-TRA SCOOTER 2T =33zł
-Olej Motul (nie pamiętam całej nazwy, ale do przekładni) = ~40zł
-Płyn hamulcowy DOT4 =10zł
-Płyn do chłodnicy = za darmo :P
-Podkłady, lakiery i inne chemikalia potrzebne do malowania = ~~400zł

-Malowanie(renowacja) :]

Foty:
Przed zimą ;) [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] Przygotowywania do malowania :) : [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] Po Psiknięciu podkładem : [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] Nowe produkty :D : [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] A obecnie wygląda tak :mrgreen: : [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] W planach/marzeniach (zależy od gotówki):
-Sport komin
-Gazior 17,5mm

Ps: Sory za post pod postem ,ale tak by nikt nie zauważył. :)
Lewa w górę chłopaki !