Rękawice motocyklowe Bolid Carbon R

Gdy kupiłem hondę brakowało mi odpowiedniego kasku i rękawic . Kask kupiłem miesiąc po kupnie hondy , krótko po tym kupiłem rękawice . Szukałem rękawic tanich , ładnych , z dużą ilością protektorów , najlepiej skórzanych . Przeglądałem allegro , oglądając różne tandetnie wyglądające chińskie rękawiczki w rozmiarze "uniwersalny " To już mnie odrzucało , bo kiedyś kupiłem kask ( swój 1 , jeszcze na komara ) w rozmiarze "uniwersalny " który miał pasować na każdą głowę . Owszem pasował , z tym , że na osobę która ma dynię zamiast głowy . Ale nie o tym ten test , kask rozwalił się na poł po upadku na ziemię :D

O firmie BOLID

BOLID HANDWEAR SYSTEM®, od 1992 roku specjalizująca się w tworzeniu wysokiej jakości sprzętu i odzieży sportowej, od 5 lat wykorzystuje cały swój know-how przy opracowywaniu kolekcji rękawic motocyklowych, rowerowych i narciarskich (racing), łącząc w swoich produktach jakość i nowoczesne technologie. Produkty BOLID ® zostały przygotowane i przetestowane w samym sercu francuskich Alp - w Grenoble - w współpracy z ich użytkownikami, w tym z pomocą zawodowych sportowców, to sprawia, że są one autentyczne i niepowtarzalne.

Dewiza BOLID ® « Najlepsza jakość w najlepszej cenie. »

Nasz sukces polega na ścisłej kooperacji z osobami czynnie uprawiającymi sport, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz porad wybitnych specjalistów z dziedziny krawiectwa technicznego.

Jesteśmy dumni z naszej współpracy z profesjonalistami, a ich opinia jest dla nas bardzo ważna. Postęp technologiczny, innowacje i profesjonalizm to podstawowe założenia marki BOLID ®.

Bolidshop.com
gantsdegrenoble.com®

Bolid Handwear System® jest firmą założoną w 1992 roku przez M.W.S. (lekarza i instruktora sportów).
"Lata aktywnej obecności w sporcie zarówno motocyklowym jak i narciarskim i rowerowym, pozwoliły nam stworzyć naprawdę profesjonalną kolekcję BOLID®. Oferujemy najwyższej jakości produkty, dopasowane do różnych poziomów uprawiania sportu oraz przeznaczone dla różnych grup sportowców i amatorów. W naszej kolekcji znajdziecie Państwo to czego szukacie, a jakość i cena dadzą dużo satysfakcji. BOLID® to produkt światowej klasy i być może najlepszy na świecie..."

M.W.S.
Przed zakupem ...

Tak przeglądałem te allegro i szukałem czegos do 50 - 70 zł . I znalazłem je . Rękawice BOLID Carbon R 100% Skóra lato sport race. . Z wyglądu były zaje** , po przeczytaniu z czego są wykonane , były jeszcze lepsze a już cena to był w ogóle kosmos . Kosztowały 50 zł + wysyłka chyba 20 zł . Wszedłem na stronę producenta i te same rękawice w rozmiarze L kupiłem za 50 zł + 10 wysyłka kurierem z Francji ( ! ) Wszystko to , z powodu jakiejś specjalnej promocji . W tej chwili kosztują 116 zł + wysyłka .

Opis producenta
Rękawica zawodnicza z serii Pro-Race. Rękawica skórzana , wykonana ze skory cielecej o najwyższej jakości garbowania . Jest to tzw skora anilinowa ( Bolid Aniline® ). Strukturę wewnętrzną rękawicy tworzą włókna Kaprotec® . Grzbiet rękawicy posiada system ochronny w postaci ochraniaczy wykonanych z włókien tytanowo-carbonowych, zabezpieczających kostki śródpalcza. Dodatkowe ochraniacze , z poliuretanu chronią zewnętrzną część ręki i nadgarstek.
Jest to niezastąpiona rękawica dla wszystkich którzy cenią perfekcje uchwytu, pełna ochronę reki przed czynnikami mechanicznymi ( tarcie, uderzenia, i.t.p ),oraz komfort.
[ Link do obrazka ] Pierwsze wrażenie
Po 2 dniach przyszły rękawice kurierem . Patrzę na adres , kurde rzeczywiście , wysłane od żabojadów z Grenoble . Otwieram paczkę , wszystko ładnie zapakowane , rękawice w saszetce , do tego kilka ulotek i paragon . Na metkach Made in France . Z wyglądu świetne , prawdziwa , pachnąca , bardzo miękka i przyjemna w dotyku skóra . Zszyte białą nicią . Zakładam je , środek rękawicy , od wewnątrznej strony ręki niestety nie był niczym obszyty i lekko szorstka skóra delikatnie mnie obdrapała . Zapinam je i gitara , bardzo wygodne , miejsca w których rusza się ręka są obszyte miękką , antyalergiczną gąbką . Nic nie drażni końcówek palców , bo materiał jest "zszyty od zewnątrz" .

Poprzycinałem odstające gdzie niegdzie nitki i w drogę . Od razu w dłuższą trasę z Fiałem , jechaliśmy do Pszczyny ( mamy ok 45 km ) po święty cylinder do simsona . [ Link do obrazka ] Jazda , wygoda ....

Rękawice spisały się bardzo dobrze . W drodze do Pszczyny ręce mi się nie pociły , mimo upału blisko 30 stopni . W drodze powrotnej natomiast nie było mi zimno w ręce . Był wygodne i przyjemne w dotyku , świetnie trzymały się moich kauczukowych harrisów , nie ześlizgiwały się z klamek , nie obrywałem już robalami odbitymi od owiewek ;D Jedynym problemem było to , że delikatnie obcierały mnie w prawy kciuk , ale po tym wypadzie to zniknęło , " dotarły się "

Poza tym ręce spociły mi się w nich tylko raz , gdy był upał prawie 40 stopni i cięzko było wytrzymać w cieniu .

Rękawice w ogóle nie krępują ruchów ręki , protektory na palcach , oraz z boku przy nadgarstku są wypełnione jakimś żelem . Natomiast protektor środpalcza na górze rękawicy nie jest totalnie sztywny , też ma pewną małą giętkość , a pod nim również jest żel , który czujemy próbując ścisnąć ten protektor od środka . Rękawice mają jedno , rzepowe zapięcie , które nie zużywa się z czasem tak jak w rękawicach Nazran które dostałem do hondy po zakupie , gdzie rzepów już praktycznie nie było . Dodatkowo na zapięciu jest wyszyty motyw jakiegoś tygrysa .

W miejscach narażonych na przetarcia w razie wypadku skóra jest grubsza i w dodatku podwójna . Natomiast na palcach jest bardzo cieniutka i przyjemna w dotyku , tak by można było wyczuć wszystkie przełączniki .

Po pewnym czasie ...

Rękawice są bez zmian . Po pół roku praktycznie codziennego używania delikatnie starł się tylko typowy , skórkowy wzór na palcach , oraz odciąłem jedną z zew. metek , bo o coś zahaczyłem i się do połowy oderwała . Nadal są tak samo przyczepne . Oto fotki jak wyglądają na dzień dzisiejszy : [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ]
Stosunek jakości do ceny ....

Moim zdaniem gdy je kupowałem był świetny . W tej chwili nadal jest niezły , ale gdybym miał 120 zł chyba kupiłbym inne . Natomiast jeśli kosztowałyby gdzieś 80 zł byłyby liderami rynku .
Wykonane są na prawdę nieźle , nic się nie urwało , nie starły się ani nie zaczęły śmierdzeć . Mogę je z czystym sumieniem polecić .

Osobiście jeździłem w nich w temperaturach 35 - 5 stopni celsjusza . Myślę , że najlepiej spisują sie pow. 10 stopni . Gdy jest zimniej też można w nich jeździć , ale ręce będziemy mieli dość chłodne. Chociaż przynajmniej nie będą tak sztywne jakbyśmy jeździli bez rękawic ;)

Na razie nie miałem okazji sprawdzić ich wytrzymałości podczas wypadku ( odpukać ) , ale myślę , że moje ręce będą w takim stanie przed jak i po wypadku .

Rękawic niestety nie ma już na allegro , można je kupić na stronie producenta : http://www.bolidiq.com/24,3156,PL,pokaz.html

by House

Zabraniam kopiowania tekstu bez mojej zgody !
Everybody lies . [ Link do obrazka ] BP: http://bikepics.com/members/komar666/ [ Link do obrazka ]