Pochwal się swoim Derbi Senda SM na facebook'u!
http://www.facebook.com/SendaPL

opis+zdjęcie

Projekt zwykłej SENDY R/SM by baton

Witam Chciałem przedstawić moją sende. Jest to wersja x-trem 04r. kiedyś r teraz SM ;] Przyprowadzona od francuzów koło 2 lat temu. Była w kiepskim stanie optycznym a mechanicznie była igła. Kupiona za grosze więc godna zabawy.

Senda jeździ na serii, miała zrobiony szlif cylindra pod koniec listopada, aktualnie zrobione z 250km na docierce. Osiągi wcześniej to ok 85km.h, teraz już na lekkim gazie leci koło 90.

Przedstawię małą historię zmian sendy ;] :

Zdjęcia w dniu zakupu ( kupiona bez tej owiewki)

[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]

Plastiki były wypalone przez słońce, mocno wyblakły i były popękane wszędzie ;/

Tu dokupiłem owiewkę i Handbary i jeździłem sobie do końca sezonu...

[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]

Pod koniec sezonu wzięła mnie zajawka na remont... Oddałem znajomemu plastiki do pomalowania. Koleś mocno spieprzył robotę za co nie wziął kasy. ja zostałem z plastikami ale okleiłem je oryginalną okleiną tnt. Wyglądały zacnie.

[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]

Podobało mi się ale znudził mi się wygląd. W sierpniu tego roku zrobiłem kolejną zmianę. Pomalowałem plastiki na biało, założyłem koła SM, zmieniłem owiewkę i pogoniłem handbary ;]

Wyglądała tak:

[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]

Z kołami SM od razu lepiej ;] Doszła okleina ale nie taka jak zamawiałem. Postanowiłem zaryzykować i nakleiłem. Wygląda dobrze ;]

Ale zostało mi pomalować koła. Nie miałem koncepcji na jaki kolor. Było ich multum więc pierwszy lepszy jaki mi wpadł po otwarciu palety. Zmieniłem koncepcje z tablicą i lampą. Wywaliłem błotniczek i przywaliłem ją pod owiewkę... Zobaczcie sami:

[ Link do obrazka ]

[ Link do obrazka ]

[ Link do obrazka ]

[ Link do obrazka ]

;] W między czasie kupiłem inny sprzęt bo zdałem prawko więc senda poszła dla brata. Sam na nią zarobiłem więc niech docenia pracę i cieszy się jazdą ;D

Teraz ruszyłem mały projekt...
Wzięła mnie chętka na doprowadzenie jej do idealnego stanu i zrobienie z niej mocnej 50cc..

Kupiłem wydech dopplera w chromie i druga oryginalną końcówkę i zrobię dubeltówkę z tyłu ;p
[ Link do obrazka ]

Wydech mam już w domu.

Wysłałem do proszku pare elementów: Wahacz tył, pod nóżkę, doły od lag showa ups.
Rama przeszła renowację. Chciałem polerować ale francuz zaliczył wywrotkę i było wgniecenie ;p

[ Link do obrazka ]

Na kołach są paski czerwone odblaski ;p Pasują do malowanych na czerwono zacisków;p Mam parę fotek ale kiepskich ;)

Z ramą się uporałem:

[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]

Fotki już w podkładzie ;p

[ Link do obrazka ]
Tutaj już w kolorze ;p Czarny akryl świetnie będzie pasował do białego ;p

Teraz polerka lag;p

Wynalazłem świetny sposób na polerkę haha ;p

Potrzebne nam będą.

Druga osoba
Wiertarka
Śruba m8 ( zależy od lagów w moim przypadku taka )
Cały sprzęt do polerki ;)

Mamy sobie naszą lagę. Jak wiadomo powszechnie rura lag kręci się niezależnie od góry ( tego brązowego )

Mamy taką sytuację: Imdło + nasza laga ;) Zakręcamy lagę w imadle i uzyskujemy taki efekt ;p

[ Link do obrazka ]

Uploaded with ImageShack.us

Moja laga posiadała taki fajny myk. Pod gumową zatyczką była nakrętka pod imbusa. Idealnie pasował w to daszek od śruby m8 ;)

[ Link do obrazka ]

Jak widzicie do naszego sposobu na polerkę brakuje tylko użycia głowy :)
[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]

Potrzebna wiertarka i mała pomoc; )
Śruba M8 która wchodzi w lagę. Zakręcamy ją na wiertarkę i mamy maszynkę do kręcenia lagą ;p

[ Link do obrazka ]

Uploaded with ImageShack.us

Zakładamy sprzęt na lagę i laga nam się obraca. Można zrobić stojaczek na wiertarkę lub niech druga osoba trzyma ją i kręci ;p Teraz zostaje tylko masować ją papierkiem ;p robota nie męcząca i polerkę jednej lagi do połysku mamy w ok. 30 min;p Polerka dwóch zajęła mi 1h ;p
Można ten patent przerobić do czego innego(ranty felg) ale do lag sprawdza się najlepiej ;p

Pozdrawiam i zapraszam do korzystania ;p

Efekt po polerce która zajęła mi 1h na dwie lagi:

[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]

Z nudów dziś pomalowałem półki na kolor kół... Zostało trochę lakieru więc czemu nie...
Na fotkach bez bezbarwnego i chyba tak zostanie bo fajnie wygląda. [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ]

Miałem kupować nowe dekle silnika ale cena mnie powala... Za plasticzek wołać ok 100zł to dramat... Mój połamany uciąłem w taki sposób: [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ]

Widziałem to na kilku filmikach na yt i nawet wygląda... Wolę to niż połamany w tym miejscu plastik w cztery litery ;p Nawet nie było go jak zespawać...

Rama stoi sobie jak na razie pomalowana... Wygląda dobrze ale jak tylko otworzą sklep z lakierami na widocznej części ramy pojawi się chyba czarny metalic z perłą... Maluje sam więc kosztów za robociznę nie ma więc koncepty można zmieniać ;p

Silnik tez będzie pomalowany...Ale nad tym się zastanawiam bo są przebarwienia od paliwa a dużo go nie widać i wszystko na wierzchu jest w miare... Umyć dobrze i bedzie ładny... Zobaczy się ;p

Ten sam tekst możecie spotkać na innych forach ale za dużo pisania więc kopiuje ;p Będę aktualizował temat bo praktycznie codziennie sie dzieje

Pozdrawiam.
http://motoklub.malopolska.pl/

Re: Projekt zwykłej SENDY R/SM by baton

Ładnie tą senda odmalowałeś i zrobiłeś :)
co do tego połamanego plastiku... zrób tak jak w większości crossów, poprostu utnij go tak, aby zakrtywał tylko magneto i iskrownik a zebatka była niezasłonięta, tak będzie wygladać o wiele lepiej moim zdaniem :)

mógłbys zrobić jakis artykuł w dziale "porady" na temat tych lag, jak je rozebrac, i wypolerowac... a od razu mozesz napisać jak je regenerowac i ile oleju do nich wchodzi :)

wracając do sendy... dosyć dobre masz osiągi jak na serie, byla odblokowana czy coś robiłeś?

Szerokości i przyczepności kolego
Serwis i naprawa motorowerów
m.in Derbi! Szlify cylindrów,tuning silnika, remonty, naprawa instalacji elektrycznej! Od wymiany świecy po remont całego motora!
Śląsk Cieszyński, Zebrzydowice
GG. 9083189. tel.798 053 497
w sprawach forum pisac na PW

http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Der ... a_R/116580

85km/h jeździła normalnie, jak osiągi leciały w dół to zrobiłem szlifa i 90km/h pojedzie, teraz na 5 biegu było 85km/h jak chciałem jej dać raz porządnie;p Z wydechem wystarczy te 95km/h. Dam zębatki 12/53 i będzie fajnie wchodził na obroty ;) Na serii na takich zębatkach trzeba było szybko biegami mieszać. ;) Nie potrzebuje mieć v-maxa bo jazda powyżej 90km/h takim małym supermoto to nie przyjemność ;p Przesiadłem się na cagive to tam przy 130 nie czujesz że tyle jedziesz ;p

Z moją sendą szału nie ma z osiągami ;p Seryjna RS z 2007r robi ją jak chce i v max 105 więc to jest wyczyn ;p

Szału nie ma z osiągami, bo nawet moja na 13/53 jedzie te 95-100km/h.
Senda bardzo przyjemna :) Podziwiam cię za chęci do roboty.

PS. Z tyłu miałeś chyba taki błotnik:
http://allegro.pl/lampa-tyl-led-z-blotn ... 64514.html .
lub taki:
http://allegro.pl/uniwersalna-lampa-tyl ... 82292.html
Jak to świeciło ? Dużo lepiej od oryginalnej lampy?
Bez przeróbek nie podejdzie?

Mnie w sumie interesowało by to: http://allegro.pl/spojler-tylny-z-lampa ... 57316.html

Derbi prawie poskładane.

[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]

A tu w świetle dziennym:
[ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ]
Czekam na końcówkę drugą... dalej... Mam nadzieję że przyjdzie szybko...
Jeszcze dużo do zrobienia... Nie podoba mi się np. owiewka przód... Chcę jeszcze poprawić tył. Ze zbiorniczka wyrównawczego zawsze się lało aż w końcu pękł więc go wywaliłem ;) Pokrywka dozownika jest w fatalnym stanie więc będę robił zamówienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Derbi Senda SM”