Pochwal się swoim Derbi Senda SM na facebook'u!
http://www.facebook.com/SendaPL

opis+zdjęcie

Re: Projekt zwykłej SENDY R/SM by baton

Jest twin ex z serią dyfuzorem;) jeszcze mam plan żeby spolerować serię dyfuzor żeby ładnie było. Jeden pierścionek jest grubszy niż 2 w vertexie do tego denko jest wysokie i chłopaki od szlifów zepsuli mi głowicę żeby ten tłok wszedł. Niby na początku super jeździło ale jak spuchł tłok to koniec osiągów. Zrobił bym szlifa ale wiecie jak to jest. Cylek DR, trzeba szukać głowicę nową a to nie ma szans a do chinola tłoka nie mam zaufania. Więc został mi ten Airsail. Zdecydowałem się na 70cc bo dość się jeździ jak jest lekki zapas mocy :)
http://motoklub.malopolska.pl/

[ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] Sory za te fotki ale przypomniałem sobie że obiecałem a cały dzień mam zajęty i ciężko coś znaleźć.

Doszedł cylek airsal 70cc sport na jednopierścieniowym tłoku i jest wg mnie miazga. Wcześniej senda nie chciała jechać a teraz na seryjnym kominie i niedoregulowanym gaziorze śmiga jak trzeba.Miałem kręcić filmik ale już ciemno było. Zębatki 13/53, v max nie sprawdzany bo jeździmy narazie delikatnie ale powiem wam że biegi wchodzą bardzo szybko i trzeba inną zębatkę na tył. Wydech z 2 końcówkami, tablica założona na patencie bo był zabrany dowód za tablicę za kołem. Teraz jest zgodnie z przepisami i mi bardziej się podoba ;D Ogólnie poszukam po telefonach jakiś lepszych fotek i dodam coś jeszcze ;D

PS. Na tyle nie ma okleiny bo malowałem tył cały od nowa bo uszkodził się w garażu przez zimę (chyba to już pisałem ;D ;D ale mniejsza )

[ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] Mam w domu jeszcze pokrywę magneta TNT tylko trzeba ją pomalować bo jest zniszczona. Od tej chlapie smar z łańcucha po silniku więc trzeba myć często. Tak to oglądnijcie sobie fotki w dzień:)

Bardzo ładna senda :) Mam kilka pytań dotyczących niej:
-Jak zamontowanie 2 końcówek wydechu wpłynęło na osiągi ?
-Co to jest to czerwone "coś" z hebo co masz założone przy kierownicy (to z wyświetlaczem) :D
-Jest jakiś przepis na to że tablica nie może być za kołem? bo ja teraz zamierzam zmienić właśnie mocowanie tablicy i niewiem czy mogę ją tam umieścić (mój kolega cały czas jeździł z rejestracją za kołem i nie było nigdy problemu)

Wpadnij oglądnąć moją sende R/SM prace nad przerabianiem nadal trwają :D
>>>Moja senda<<< Zapraszam do komentowania :)
---------------------------------------------------------------------- [ Link do obrazka ]

Przy 2 końcówkach jest większy przelot spalin, tak jak by wybebeszenie końcówki ale bez utraty dźwięku ;) To czerwone coś to obrotomierz hebo. Jest przepis że tablica ma być widoczna z 3 metrów patrząc pod kątem 30 stopni czy jakoś tak. Brat przekładał przy policji tablice bo zabrali dowód więc raczej im się nie podobała. Nasza lokalna policja się nie czepia ale czepiła się drogówka. Tak to praktycznie pół roku senda miała tablicę za kołem.

Senda zajebista, jedna z najładniejszych jakie widziałem, a ten wydech miód :D
Mam kilka pytań:
Jaki i gdzie masz podłączony czujnik temperatury z tego obrotomierza Hebo i jak się to sprawuje ?
Czy musiałeś dokupić czujnik temp. czy był w komplecie ?
Czym zdarłeś farbę z przednich lag bo się przymierzam do polerki ale nie mam pomysłu czym starą farbę zedrzeć (od razu jechałeś papierem czy najpierw zdjąłeś farbę jakimś scansolem czy czymś) ?
Nindża dickface !

Fahr3nh3it, kolega Baton opisywał ten zabieg w pierwszym poście. łap:
Teraz polerka lag;p

Wynalazłem świetny sposób na polerkę haha ;p

Potrzebne nam będą.

Druga osoba
Wiertarka
Śruba m8 ( zależy od lagów w moim przypadku taka )
Cały sprzęt do polerki ;)

Mamy sobie naszą lagę. Jak wiadomo powszechnie rura lag kręci się niezależnie od góry ( tego brązowego )

Mamy taką sytuację: Imdło + nasza laga ;) Zakręcamy lagę w imadle i uzyskujemy taki efekt ;p

[ Link do obrazka ]

Uploaded with ImageShack.us

Moja laga posiadała taki fajny myk. Pod gumową zatyczką była nakrętka pod imbusa. Idealnie pasował w to daszek od śruby m8 ;)

[ Link do obrazka ]

Jak widzicie do naszego sposobu na polerkę brakuje tylko użycia głowy :)
[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]

Potrzebna wiertarka i mała pomoc; )
Śruba M8 która wchodzi w lagę. Zakręcamy ją na wiertarkę i mamy maszynkę do kręcenia lagą ;p

[ Link do obrazka ]

Uploaded with ImageShack.us

Zakładamy sprzęt na lagę i laga nam się obraca. Można zrobić stojaczek na wiertarkę lub niech druga osoba trzyma ją i kręci ;p Teraz zostaje tylko masować ją papierkiem ;p robota nie męcząca i polerkę jednej lagi do połysku mamy w ok. 30 min;p Polerka dwóch zajęła mi 1h ;p
Można ten patent przerobić do czego innego(ranty felg) ale do lag sprawdza się najlepiej ;p

Pozdrawiam i zapraszam do korzystania ;p

Efekt po polerce która zajęła mi 1h na dwie lagi:

[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Derbi Senda SM”