Problem z lagami (Showa)

Znowu ja, teraz kilka pytań o lagi. Po pierwsze czy to możliwe, że fabrycznie lagi podczas dobicia do końca przy kole oryginalnym 21calowym w Sendzie R są w stanie tak daleko dojść że koło uderzy mi w kolanko wydechowe ? Niestety tak u mnie się działo na co większych Wrocławskich dziurach i trochę mnie to martwiło. Zawziąłem się i kupiłem lagi prawdopodobnie z Sendy w wersji SM (też Showa) - które jak się okazało są za szerokie i w półki po poprzednich nie wchodzą... Poczekałem trochę i znalazłem pasujące do mojego modelu, lecz... Te które mi teraz przyszły nie mają takiego jakby dystansu ok 5 cm od góry lagi i są minimalnie krótsze - lecz nie przeszkadza to w montażu - półki są osadzone tak samo. I tutaj pytanko drugie - zmienić przednie koło na 19 czy na 17, ponieważ chce tego problemu uniknąć, dodatkowo wleje do nich gęstszy olej. Czy przód 10 cm niżej (w przypadku koła 17 calowego) to jakiś ogromy problem ? I jak to mniej więcej będzie wyglądało wizualnie - aż tak ta jego "krzywizna" będzie rzucała się w oczy ? (W starych lagach między tym dystansem a lagą uciekał mi olej, może ktoś pokojarzy to miejsce właśnie po tym problemie) Jak potrzeba będzie fotek to pisać - postaram się wrzucić jutro a jak nie to w przyszłym tyg.

Pozdrawiam
Michał

Re: Problem z lagami (Showa)

tak jak kolega wyżej ci mówi zrób i wymień olej na gęstszy oraz uszczelniacze jak ci olej cieknie .
Lewa w górę chłopaki !

Motocyklizm- Choroba dziedziczna, niestety niewyleczalna. Objawia się już od najmłodszych lat chorego, w postaci "rogala twarzowego" na widok motóra, byny w żyłach, i zapotrzebowania na adrenaline.

Re: Problem z lagami (Showa)

ta..
Rozbierz lagi i się dowiesz dokładnie jaki wymiar i typ
Lewa w górę chłopaki !

Motocyklizm- Choroba dziedziczna, niestety niewyleczalna. Objawia się już od najmłodszych lat chorego, w postaci "rogala twarzowego" na widok motóra, byny w żyłach, i zapotrzebowania na adrenaline.