Problem z elektryka

Witam, posiadam derbi sende X-treme 2009 sm. Problem leży w tym, ze po odpaleniu gdy włączam którkie swiatla nie swieca one wcale, licznik rowniez przestaje pracowac. Natomiast gdy wlącze długie, licznik zaczyna normalnie pracowac, swiatło przednie, tylne działają, nie działa jednak czujnik stopu ;/ Sprawdzałem kabelki, nigdzie nic sie nie odpielo, nie wiem w czym leży problem ;?

Re: Problem z elektryka

Dobra dzisiaj przyglądałem się bliżej instalacji, rozebrałem przelącznik świateł w nim wszystko sie zgadza. Kierunkowskazy i klakson działają cały czas. Problem polega na tym, że wciskając krótkie światła wyłącza się wszystko, a wciskając długie licznik zaczyna pracować, stop świeci cały czas (nie reaguje na hamulce).

Re: Odp: Problem z elektryka

Ciężko się diagnozuje elektrykę na odleglość. Wystarczy jakaś przewra na kablach albo zwarcie i wszystko głupieje... Stop i swiatła mają tylko wspólną masę więc dziwne to zachowanie...żarówka stop dostaje napięcie pomimo otwartego czujnika... Zacznij od sprawdzenia wszystkich połączeń masy a najlepiej rozpiąć wtyczki i posprawdzać czy nie ma przerw i zwarć na przewodach...i najlepiej zrobić to ze schematem...podziwiam tych co robią to na wyczucie :D

Wysłane w drodze z pomocą Tapatalk i HWFS