Yamaha Aerox nie wchodzi w obroty

Witam, od niedawna jestem w posiadaniu Yamahy Aerox z 2008 roku. Motorek pali od strzała, leci około 90 km/h może nieco ponad, ale startując nie chce wejść na obroty. Wygląda to tak: odpalam, pochodzi sobie chwilę, nie gaśnie, wyjeżdżam i strasznie muli, tak do 20- 30 km/h i nagle jak wystrzelona z procy. Ze świecą jest w porządku nie jestem pewien gaźnika, oddałem go już do przeczyszczenia i zobaczę co będzie się działo. Możliwe, że problem leży jeszcze w module. Proszę o pomoc, jeśli ktoś spotkał się już z takim problemem. Z góry dziekuję :D

EDIT: Gaźnik wyczyszczony i nie pomogło. Jakieś sugestie?

Re: Yamaha Aerox nie wchodzi w obroty

Stało się to tak nagle czy od kiedy ją kupiłeś? sprawdź jakiej wagi były oryginalne rolki i zobacz jakie ty teraz masz.
Motorynka pony> Derbi senda R 98 "stara buda" > Honda CBR 125R > Zipp Quantum > Derbi senda X-race SM 2006 > Derbi senda 125 SM 4T > Husqvarna SMS 125 2006

Re: Yamaha Aerox nie wchodzi w obroty

Powiem tak. Miałem Aeroxa z 2005 roku na Streetrace 70 i Dellorto 17,5. Myślałem, że muł jest spowodowany napędem, w jakimś sensie nie myliłem się. Zmieniłem spręzynę dociskową na czerwoną MHR, Pasek Hebo kevlar, Polini Control 4.2g, Sprzęgło Stage6 Sport na białych sprężynach Stage6. Pomijając to, że miał muła do 10km/h z 25 to w ciągu 20km, stopiłem wał korbowy, z serii, przez tą sprężynę, obroty na seriyjnym wale sięgały mi 15tys obrotów, co było zabójcze dla wału. Dosłownie 3 dni przed sprzedażą, usiadłem do niego i trochę pomyślałem. Byłem totalnie zielony jak go kupowałem i jechałem 60km na wodzie w zbiorniczku, zagrzałem go 3 razy, co było pierwszym z powodów muła, a drugim, była nie pozorna dysza, który "niby" liczyła sobie 80, a okazało się, że była to dysza 115, więc była wiercona..... dlatego też ciężko mi było wyregulować gaźnik w nim.

Zobacz dyszę w gaźniku, dolot powietrza i pomyśl, czy go przypadkiem nie zagrzałeś kiedyś. Ostatecznie wymień pierścienie i dyszę. Powinno od 0 śmigać ;)

Tyle z mojego doświadczenia,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”