Prawo jazdy - A1 A2 !

Cześć ! Mam sprawę odnośnie prawa jazdy na motor , otóż obecnie mam 17 lat , i powoli zbieram na coś większego. I teraz pytanie , czy żeby mieć A2 muszę najpierw zdać na A1 (od 16 lat) czy po ukończeniu 18 roku życia mogę od razu atakować A2 bez A1 ? Jak to jest ?

Re: Prawo jazdy - A1 A2 !

"Kategoria prawa jazdy A – bez zmian pozostaje zakres pojemności (można prowadzić wszystkie motocykle). Zmienia się jednak wiek potrzebny do uzyskania tej kategorii. Motocyklista może ubiegać się o dokument od 20 roku życia pod warunkiem, że od 2 lat jest posiadaczem kategorii A2. Jeśli ubiegający się nie posiada prawa jazdy kategorii A2, musi mieć ukończone 24 lata."

Cytat ze ścigacz.pl
Za ten post autor Borek otrzymał podziękowanie:
Misiek1227 (30 lip 2013, o 14:20)

Re: Prawo jazdy - A1 A2 !

Borek pisze:"Kategoria prawa jazdy A – bez zmian pozostaje zakres pojemności (można prowadzić wszystkie motocykle). Zmienia się jednak wiek potrzebny do uzyskania tej kategorii. Motocyklista może ubiegać się o dokument od 20 roku życia pod warunkiem, że od 2 lat jest posiadaczem kategorii A2. Jeśli ubiegający się nie posiada prawa jazdy kategorii A2, musi mieć ukończone 24 lata."

Cytat ze ścigacz.pl
hmm. Mi w szkole jazdy co innego powiedzieli, no ale jeżeli tak jest, to tym lepiej! :)
[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]