Elektryka silnik derbi ebs

#1
Dzień dobry, nabyłem droga kupna motorek w którym siedzi silniczek derbi ebs. Mam kilka pytań. Elektrykę jako tako ogarnąłem tylko teraz 1) silnik ma instalacje 6v czy12v? Jak podłączyć uniwersalny regulator napięcia? Z silnika wychodza 4 kable czerwony, zielony, biały i żółty. Trzy pierwsze wiadomo do cewko modułu a ostatni żółty zapewne do regulatora, tylko jak. Wszędzie w necie są opisy że ze statora wychodza 2 kable żółty i biały, u mnie jest jeden i nie wiem jak go połączyć. Cała instalacje zrobiłem na 12v tylko czy aby na pewno ten silnik ma 12v?
Czy cewko moduły były jakoś blokowane, bo mój spaliłem i chce używkę kupić, bo nie wiem czy lepiej używkę, czy nowy chiński zamiennik.
Jeszcze jedno pytanie poza elektryka, chodzi o kopkę co złożę to się nie zazębia za tryby, lub zazębia i po chwili przestaje. Już zciskalem sprężynę a w zasadzie ten jakby oring metalowy ale nic nie daje. Może coś tam brakuje, może ma ktoś dokładne fotki jak to powinno być złożone i gdzie sprężyna ta wewnętrzna powinna być zatrzasneta na walku.
Z góry dziękuję i przepraszam za tak rozległy post

Re: Elektryka silnik derbi ebs

#2
Instalacja na 12 volt, masz jakiś dziwny stator, sam mam ebsa i wychodzą czerwony, biały, zielony jako pojedyńcze i powinna być podwójna kostka z zielonym i żółtym i to idzie dalej w instalacje, ogólnie to w starych sendach instalacje są bardzo często nieumiejśtenie przerabiane. Jak chcesz mieć spokój wsadź oryginalny regulator razem z nową instalcją, znalezienie instalacji może być trudne, ale w moim przypadku była to jedyna droga do rozwiązania problemu, gdyż instalacja była tak połatana, żeprawie wszystkie przewody nowe trzeba by wstawiać i ogólnie po podliczeniu kosztów wyszło tyle samo co za nową instalcję. oryginalny regulator ma w sobie przerywacz wsadzony ale to od rocznika zależy, moduł najlepiej oryginał, albo zamiennik ze sprawdzonego sklepu.