Kompatybilność wydechów w poszczególnych modelach. Realny wpływ na wydźwięk

Witam serdecznie! ;)
Orientuję się może ktoś, czy wydechy w poszczególnych modelach i rocznikach Send, znacząco różnią się budową/długością/wielkością?
Mianowicie chodzi mi o to, że mam sende R z 2003r i wydech jest już dosyć zmęczony, probuje dorwać używkę, Leo vinca, bądź jakiegoś innego "sportowego" wydechu, zastanawia mnie tylko czy będzie problem z dopasowaniem jakiegoś losowego wydechu? Nowe komplety moja w opisie kompatybilność z określonymi modelami/rocznikami.
Dyfuzor ostatecznie, mógłby zostać, ale z końcówką już nic nie jestem niestety w stanie wyczarować. Głównie zależy mi na zmianie dźwięku, aspekt wizualny na drugim miejscu, chociaż ładnie by było takiego spawaka wstawic. I tu kolejne pytanie dla kogoś kto taką zmianę u siebie przeprowadził : co ma większy wpływ na wydźwięk motoru dyfuzor/końcówka? W jakim stopniu? I czy faktycznie odczuwalna jest zmiana w osiągach?
Miałoby było, gdyby ktoś odpowiedział na podstawie własnych doświadczeń bo opisy na stronach producentów przedstawione są w samych superlatywach a zdania na forum podzielone, albo super, albo na każdym wydechu i tak będzie brzmiała jak kosiarka ;p
Silnik EBS, Airsal 70
Może ktoś ma na sprzedaż odpowiedni zestaw?
Pozdrawiam!