Wymiana oleju, oraz innych spraw | Derbi Senda DRD X-treme 2014

Witam, tutaj świeży posiadacz Derbi Sendy. Nie będę kłamać, jestem w tym temacie zielony - dziś zakupiłem swoją maszynę. Prosiłbym o jakieś rady, oraz pomoc - mam do wymiany tylną zębatkę, możliwe ze cały napęd (jest na wyczerpaniu, pojeździ chwile i sie zniszczy do końca). Mogę wiedzieć jak to zrobić?
Dowiedziałem się też o nijakiej mieszance, prosiłbym też o wytłumaczenie jak to działa - i jak to stosować. Z góry dziękuje, LWG!
Za ten post autor Thequdee otrzymał podziękowanie:
olix (7 lut 2021, o 21:10)

Re: Wymiana oleju, oraz innych spraw | Derbi Senda DRD X-treme 2014

Thequdee pisze:
16 lis 2020, o 22:17
Witam, tutaj świeży posiadacz Derbi Sendy. Nie będę kłamać, jestem w tym temacie zielony - dziś zakupiłem swoją maszynę. Prosiłbym o jakieś rady, oraz pomoc - mam do wymiany tylną zębatkę, możliwe ze cały napęd (jest na wyczerpaniu, pojeździ chwile i sie zniszczy do końca). Mogę wiedzieć jak to zrobić?
Dowiedziałem się też o nijakiej mieszance, prosiłbym też o wytłumaczenie jak to działa - i jak to stosować. Z góry dziękuje, LWG!
Olej lejesz pod kanapę masz taki zbiornik z korkiem . Później Derbi samo sobie robi sobie mieszknke

Re: Wymiana oleju, oraz innych spraw | Derbi Senda DRD X-treme 2014

najlepiej wymien caly naped koszt ok. 150zl jesli chodzi o mieszanke to jesli masz dozownik to masz zbiornik do ktorego dolewasz specjalny olej do mieszanki 2t a jesli nie masz dozownika lejesz bezposrednio do paliwa w gramaturze 1:50 czyli 100ml na 5 litrow benzynki.

Skoro nowy motorek fajnie by bylo jakbys zajrzal do oleju w skrzyni masz korek spustowy pod silnikiem i na pokrywie sprzegła. A do skrzyni najlepszy motul transoil 10w40 (40zł) wlew do oleju masz nad zebatka przednią. Jak coś to pisz mam identyczny motor