Czy to świadczy o niedbałości?

Witam. Jeśli założyłem temat w nieodpowiednim dziale, to proszę o przeniesienie. Otóż, od kilku miesięcy przymierzam się do zakupu motoroweru z silnikiem am6 bądź derbi. Do tej pory nie było nic ciekawego. Natrafiłem dziś na ten model derbi senda z roku 2007 sprowadzony w marcu tego roku z Austrii. Sprzedawca wstawił tylko 3 zdjęcia z czego to jedno pokazuje silnik z bliskie odległości. Teraz mam pytanie, czy ta rdza którą widać na śrubach i deklu min, to mówi o tym że w ogóle ten silnik nie był rozbierany i nie był dbany jak należy, czy się mylę? Być może demonizuje, więc sami zobaczcie i dajcie znać co o tym myślicie.
Obrazek

Re: Czy to świadczy o niedbałości?

Na weekend prawdopodobnie wyruszam w trasę, mam miernik ciśnienia sprężania, więc stan silnika bez problemu powinienem ocenić. Jeśli będzie między 11-13 bar to będę kminił nad zakupem (oczywiście sprawdzając cały stan moto). Mam też w okolicy Betę RR 50 na oku, więc dwa moto sprawdzę przy okazji :). W każdym razie dzięki za odpowiedź.

Jestem po oględzinach i ogólnie nie ma wycieków z lag, czy chłodnicy, ale jest jedno ale. Wyszło mi na manometrze 7,5 bara, Sprzedawca powiedział że senda ma nicasil cylinder po lekkim szlifie oraz tłok birkit. Sprzeczał się ze mną że tak ma być. Jeździłem nią i nie czułem żeby była ogólnie jakoś tak słaba, ale fakt faktem to trzeba ciutke poczekać aż się rozbuja. Senda ma 7800 przebiegu z 2007r. Co o tym myślicie chłopaki? :)

No też mu to mówiłem. Bo pierwsze co pytałem to jaki to cylinder, odpowiedział że nicasil, ale jest lekki szlif. Tak, wszystko odblokowane. Łańcuch w ogóle nie był nasmarowany, suchy był taki że nawet się nim nie pobrudziłem pomimo, że wyginałem nim jak wężem. Tak to jest jak łebki jeżdżą, a nie dbają. Ciężko natrafić na dobrą Sende. Życzą sobie za nią 3000 zł. Powiedziałem że się zastanowię, ale tracę wiarę w kupno czegoś konkretnego :). Ehh...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźna gadka”