dopasowanie tloku do cylindra 50cc derbi fenix

uszanowanko,
pacjent derbi fenix 50, dosc rzadko spotykany model derbi, w polsce jest ich kilka modeli. z czesciami jest tak samo, wiekszosc ich musialem zamawiac na zagranicznych stronach z czesciami prosto od derbi. na samym poczatku chcialem zrobic szlif, jednak jest to aluminiowy cylinder i sie nie da chyba. wiec postanowilem kupic sam tlok, jednak nie wiem jaki, w internecie pelno tlokow do send i innych modeli derbi, aprilli. do fenixa kompletnie 0. dlatego jezeli ktos mial fenixa i dopasowywal to prosze do pomoc, ewentualnie was spece abyscie mi pomogli dopasowac. szczerze powiem jestem swiezy w tym i nie wiem za duzo.

informacje o motorowerze;
derbi fenix - wersja H
rok produkcji - 1994
pojemnosc - 49,96cm3

Re: dopasowanie tloku do cylindra 50cc derbi fenix

Przerabiałem ten temat, ten proces kosztuje okolo 900zl, jest to nieoplacalne bo za ta cene moge sprowadzic z zagranicy o pojemnosci 80. Ale nie chce tyle wydawac na starego rupiecia. Problem zaczal sie juz pare lat temu, gdy go kupilem motocykl rozwijal predkosc 70-80km/h. Po pewnym czasie predkosc zaczela spadac, czasami mi sie uda, jak sie postaram jechac 50. Jednak gdy normalnie jade to 40-45. W sumie juz nie wiem bo licznik nie dziala. Pierscienie byly wymieniane, wydalem na to troche $$ aby dobrac odpowiedni rozmiar a i tak sie nie udalo, brat cos tam porobil z pierscieniem zeby bylo na chwile). Nic mi to nie dalo. Spodziewam sie kazdego dnia ze to wszystko sie rozsypie i do wymiany bedzie caly cylinder albo i silnik. Czekam na lato, zamowilem juz krociec ssacy ktory byl popekany, co prawda dla testow zakleilem stary ale z braku czasu nie sprawdzilem czy jest roznica, a niebawem nadeszla zima. Ssanie w gazniku jest urwane, dlatego w zimie po polgodzinnym spacerze moze by odpalil, ale nie mam na to checi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”