Jaki cross?

W końcu przyszedł dzień kiedy mam powiedziała, że mogę mieć crossa. Tylko nie wiedziałem jakiego wybrać. Po tygodniu wybrałem sobie dwa, KTM SX 85 albo Yamaha YZ 85.
Crossa bym używał do jazdy po lasach, po lekkim terenie, ale głównie po torze motocrossowym.
W przyszłości chciałbym wystartować w zawodach motocrossowych. Tylko nie pisać takich rzeczy jak: wiesz, że generalki w KTM-ach są drogie, kup sobie enduro, kup sobie kawasaki kx 85.
Pomogłem daj +

Re: Jaki cross?

Tylko 85ccm? Wiesz ,że to jest bardzo mało?
Wybór trudny. Dwa bardzo dobre motorki ale troche różniące się od siebie.
Musisz się stosować oczywiście do zaleceń serwisówki. Na oba sprzęty wydasz podobną kwotę lecz ciut mniej na yz.

Tak dla porównania tłok i korba jest o ok. 1/3 tańsza od ktm'a.

Może jednak coś większego bo po kilku godzinach jazdy sam się przekonasz ,że brakuje ci mocy.
125 - 2t ewentualnie 250 2t jak się nie boisz:)

no to 155cm jest trochę za mało na 125, ja mam 186cm i na klubowa crf 250 była na mnie za duża .
no ja bym ci polecił ktm młodszy brat jeździ no i dość mu to idzie wiadomo bez porównania do 125 ale tez daje rade :) no ale po jakimś czasie ci tej mocy zabraknie jeśli szybko ogarniesz moto to będzie szybko ci tej mocy brakować a 125 na początek to nie polecam raczej nikt ci nie poleci

sory za off ale kroś napisał ze crf 250 na wzrost 186 jest zadurza ! haha ;d Chyba gościu nie masz styczności wgl z tym motorkiem ja mam 184 i crf 250 jest jak rowerek ;)

Taki motory maja reguowany amortyzator z tyly ze mozna go podkręcić w gore albo obniżyc ;)
Dokładnie ;) Ja mam CR 125 i mam 191cm wzrostu , jak na nią usiądę to dotykam akurat nogami na styk , jak chce odpychać się siedząc na niej jest już gorzej zawieszenie było robione w serwisie akurat twardość itd pod moją wagę i idealnie pod wzrost :P kolega ma za to też CR 125 ma 175cm wzrostu i też ma ustawiony amor pod siebie i normalnie siedze na niej na zgiętych nogach na płasko :P więc wszystko zależy od regulacji , twardości itd ;)

Jeśli masz 11 lat to kupuj 85 pojeździsz sobie i później możesz robić licencje i satrtować w zawodach na 85 ;) KTM SX z 85 podoba mi się najbardziej budową jest bardzo podobny do SX 125 jednak myślę że jak to do KTMa częśći będą trochę droższe nic do Yamahy ;)
Mój Peugeot STREET EVO 2 :)
viewtopic.php?f=66&t=7279
Obrazek

Witam mam ten sam, przy wzroście 172 cm i wadze 57 kg czy 250 to będzie dobry wybór? Wcześniej jeździłem na enduro 125, jakoś dawałem radę, ale tu jest jednak o wiele większa moc
To zależy. Załóż nowy temat i opisz dokładnie swój problem. PS: zaznacz czy chodzi o 2T czy 4T, żeby nie trzeba było się domyślać ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocross”