Ceramizer do sendy!!!!

Witam, ostatnio natknąłem się na ceramizer do silników samochodowych, z przeprowadzonych testów wynika iż faktycznie coś on tam działa (przynajmniej podnosi kompresje na cylindrach) no i pomyślałem sobie czemu by czegoś takiego do sendy nie zastosować. Znalazłem od producenta taki właśnie ceramizer: http://www.ceramizer.pl/sklep/ceramizer ... parat.html
Generalnie nie wierzę w rzeczy typu zmniejsza spalanie (tak jak piszą o gazboxie :zab: ) itp, ale fakt faktem w samochodzie podniosło tą kompresję. I pytanie czy ktoś z Was może stosował to? Jakieś opinie, porady, cokolwiek? Temat wydaje mi się ciekawy :D

Re: Ceramizer do sendy!!!!

Tylko mi się wydaje że to nie będzie najlepszy pomysł bo w samochodzie się dodaje ten ceramizer do oleju silnikowego a w 2t gdzie go chcesz dodać? Do paliwa? To raczej mija się z celem.

A poza tym to natknąleś się na ten ceramizer na yt? Na kanale miłośnicy 4 kółek - zrób to sam?
Daj ,,+'' jeśli POMOGŁEM ;)
A jeśli masz troche czasu to...

Wpadnij do mojej Sendy i zostaw coś po sobie. ;)
|
V

kacpert pisze:Tylko mi się wydaje że to nie będzie najlepszy pomysł bo w samochodzie się dodaje ten ceramizer do oleju silnikowego a w 2t gdzie go chcesz dodać? Do paliwa? To raczej mija się z celem.

A poza tym to natknąleś się na ten ceramizer na yt? Na kanale miłośnicy 4 kółek - zrób to sam?
Tak, dokładnie na ich kanale, a potem zacząłem dalej szukać i natknąłem się na stronę producenta i według niego powinno się to dawać do zbiorniczka z olejem do mieszanki a w drugim etapie bezpośrednio do cylindra, z resztą tam jest filmik więc można zobaczyć.
http://www.ceramizer.pl/sklep/ceramizer ... parat.html

kacpert pisze:Ciekawe
O wersji do 2t nie słyszałem. Możesz spróbować. Jedyne o co ja bym się martwił to to że jak go wlejesz do oleju który idzie do dozownika to czy on go czasem nie zapcha. Ale w sumie jest do 2t więc nie powinno się nic stać.
Ja generalnie nie mam dozownika, więc zostaje tylko do litra oleju to wlać i mieszać z paliwkiem. Tylko jedynym minusem jest to, że powinno się unikać wysokich obrotów przez jakieś +/- 700km co jest udręką, bo wiadomo jakie obroty lubi senda :lol:

Kompresję zmierzę na dniach, bo szukam w garażu miernika. Z sendą nie mam problemów w sensie w silniku, tylko światła mi nie grają coś, nie wiem o co chodzi, z iskrownika prąd wychodzi, do regulatora wchodzi ale potem jakoś już nie wychodzi, wymieniłem regulator na nowy ze sklepu i dalej to samo, nie mam pojęcia co może być. Żarówke sprawdzałem. A o ceramizerze profilaktycznie myślałem, senda z 2005 roku jest i chyba by jej nie zaszkodziło :)