LINKI KODUJEMY W BBCODE URL !
Niestosowanie bbcode wiążę się z przeniesieniem tematu do kosza, bez wcześniejszego upomnienia

Kod: Zaznacz cały

[URL]LINK[/URL]

Poradnik: Jak podłączyć przerywacz kierunkowskazów.

Witam!

Nie działają Ci kierunkowskazy ? Za szybko migają, za wolno lub wcale ? Potrzebny jest przerywacz!

Przerywacz może mieć dwa piny (plus, wyjście plusa) lub trzy (plus, wyjście plusa, masa).

Zaczynamy:
Dostajemy się do regulatora napięcia, który znajduje się pod lewym boczkiem. Wyciągamy wtyczke i z niej wypinamy pomarańczowy przewód (należy odgiąć blaszke na końcówce przewodu np.płaskim śrubokrętem aby go odczepić, jest to taka blokada, aby sam się nie odczepił).
Obrazek
Następnie podłączamy do niego "wyjście plusa" oznaczone "L" na przerywaczu.
Teraz musimy podłączyć zasilanie przerywacza czyli "plus" oznaczony "B" i podpinamy go bezpośrednio do plusa w akumulatorze (wtedy kierunkowskazy będą działać nawet bez zapłonu) lub do czarno-czerwonego przewodu w regulatorze.
Obrazek
Podłączenie zasilania przerywacza bezpośrednio do akumulatora:
Obrazek
Ja mam przerywacz na dwa piny, bez masy. W przypadku przerywacza z masą, podłączamy ją do ramy, masy w akumulatorze lub do masy przy regulatorze.

Mam nadzieje, że poradnik przyda się tym, którzy będą potrzebowali pomocy w podłączeniu lub mają jakieś wątpliwości.
Nie biore odpowiedzialności za ewentualne szkody, wszystko robisz na własną odpowiedzialność.

Poradnik został napisany w całości przeze mnie, użyłem zdjęć własnego autorstwa.

Było kilka tematów o podłączeniu przerywacza, ale poradnika nie ma więc postanowiłem go napisać. Sam podłączałem przerywacz i korzystając z okazji zrobiłem zdjęcia pomocnicze.

Pozdrawiam!
tiuri
"Silnik, 2 koła i mina wesoła!"
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

http://polskajazda.pl/Motocykle/Derbi/S ... ace/129405

Re: Poradnik: Jak podłączyć przerywacz kierunkowskazów.

Już doszedłem do problemu , jest całkiem na odwrót np jak w aucie bo wsadziłem 5W i jeszcze wolniej migały , a wsadziłem 21W i ok było .
Lewa w górę chłopaki !

Motocyklizm- Choroba dziedziczna, niestety niewyleczalna. Objawia się już od najmłodszych lat chorego, w postaci "rogala twarzowego" na widok motóra, byny w żyłach, i zapotrzebowania na adrenaline.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tutoriale & poradniki”