Polerowanie skrzyni korbowej

Witam. Ze względu na to że zajechałem ostatnio sendę i po zdjęciu cylindra usłyszałem że łożyska wału dośc znacznie huczą także silnik idzie na połowe :)

I tu mi przyszedł pomysł na wypolerowanie skrzyni korbowej. Widziałem to na crazymoto.net i tam wszyscy to robią:) Czyli jednak to polepsza jakoś osiągi. Skoro silnik i tak mam rozpołowiony to myślę że warto to zrobic bo koszt tego jest niewielki:)

Powiedzcie co o tym sądzicie no i super by było jak by się znalazł ktoś taki co już to robił i podpowiedział by tutaj co i jak :)

Pozdrawiam

Re: Polerowanie skrzyni korbowej

Ale polerowana jest gładka, ma mniejszą chropowatość przez co mieszanka może szybciej sie poruszać bez dodatkowych zawirowywań. Myślisz, że czemu się poleruje czasem kanały, czy króćce ssące metalowe? Żeby były mniej chropowate. To tak jakbyś chciał zjechać na butach z dachu pokrytego blachodachówką i papą. Z którego szybciej zjedziesz? Proste.
Jak w praktyce wygladają wyniki polerowania nie wiem, nie miałem z tym do czynienia.
Motorynka '91-> BT50QT-9 '05 -> Knihgt 100/50 '99 -> DT 80 LC2 -> Senda R 70/50 '99 -> Honda Accord Aerodeck '96 -> BMW e34 525 TDS '95 -> Peugeot 205 '91 -> Renault 19 16v ph1 '91 -> Alfa Romeo 156 '00 i Suzuki RG 125 '91