Peugot XPS SM - Nie łapie luzu

#1
Witam wszystkich :) Jestem tu nowy i jest mój pierwszy temat.

Kupiłem Peugota XPS SM 50cm żeby dojeżdżać do pracy. Chciałbym od razu zaznaczyć, że jestem kompletnym amatorem i jest to mój pierwszy w życiu jednoślad.

Problem jest tego typu, że nie mogę wrzucić luzu, tzn czasem (rzadko) złapie luz i świeci się kontrolka, a w większości przypadków żeby go odpalić muszę go pchać. Może ktoś jest w stanie pomoc i powiedzieć co mogę zrobić, co sprawdzić itd żeby to działało normalnie. Chciałbym jeszcze się dowiedzieć, czy jest możliwość żeby mógł go odpalać po prostu trzymają sprzęgło - na każdym biegu.

Re: Peugot XPS SM - Nie łapie luzu

#3
W xps jest o ile się nie mylę silnik am6 czyli masz przypadek pod tytułem TTTM(Ten Typ Tak Ma) am6 ma poprostu toporną i nieprecyzyjną skrzynię muszi poprostu bardzo delikatnie obchodzić się z dźwignią jak chcesz wżucić luz jak jechałem na rieju kolegi to trzeba było dosłownie tylko dotknąć leciutko dźwignię bo inaczej nie dało się wżucić luzu

Re: Peugot XPS SM - Nie łapie luzu

#5
Skoro mówisz, że to Twój pierwszy jednoślad to zwyczajnie brakuje Ci doświadczenia. Gadanie, że "ten typ tak ma" i dlatego można odpalać na sprzęgle, to zwyczajna bujda. W ten sposób zniszczysz rozrusznik i sprzęgło, a wystarczy tylko trochę wyczucia i praktyki. Do tego dochodzi też odpowiednie dobieranie biegów. Masz problem, który spotyka wielu nowych motocyklistów. Ucz się odpowiednio zmieniać biegi, a nie pomijać temat odpalając na sprzęgle.
Zajrzyj do mojej Sendy :)
derbi-senda-x-race-2008-t35535.html