Palenie uszczelek głowicy

Czy wie ktoś może co może być przyczyną paleni się uszczelek pod głowicą? W ubiegłym sezonie spaliły mi się chyba z 3 uszczelki. Ja myślę nad jednym , ale chce najpierw wysłuchać waszej opinii zanim się za to wezmę
Pomogłem?Odwdzięcz się ; )

Re: Palenie uszczelek głowicy

Uszczelki są dobrej jakości , też metal pokryty jakimś tworzyłem . Moto zawsze na zimnym pali mi od pierwszego bez problemu. Tylko po rozgrzaniu już jest ciężej. Tak jakby się zalewał , ale właśnie gdy kopie musze wyczuć moment i dodać gazu. Dzieje się tak dopiero po rozgrzaniu. Wsumie miałem już robione chłodzenie , ale może źle zostało zrobione. Są zmienione simmeringi,uszczelka pompy,wirniczek ok. Więc zostaje tylko chłodnica lub po prostu nie ma obiegu. Tak rozmyślałem i czy jest taka możliwość, że uszczelki mogą się palić przez to , że głowica jest do planowania? Znaczy nie wiem czy jest , ale można zobaczyć na innej głowicy z nową uszczelka. Co o tym myslicie?

A przepala Ci zawsze w jednym miejscu? na tych wszystkich uszczelkach są jakieś podobne te wypalenia?
może powierzchnia na której osadzona jest uszczelka jest nierówna.

Chłodnica raczej odpada, bo prędzej byś go zatarł niż byś spalił uszczelkę,
wgl. jakiś dziwny masz przypadek, nigdy się z takim czymś nie spotkałem, prędzej gdzieś przedmuchuje pod uszczelką ale nie spala...

Najlepiej jak byś jakieś zdjęcia dodał,
Serwis i naprawa motorowerów
m.in Derbi! Szlify cylindrów,tuning silnika, remonty, naprawa instalacji elektrycznej! Od wymiany świecy po remont całego motora!
Śląsk Cieszyński, Zebrzydowice
GG. 9083189. tel.798 053 497
w sprawach forum pisac na PW

http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Der ... a_R/116580

Przyznam się też , że głowicy nie dokręcałem ani razu kluczem dynamometrycznym . Uszczelki po prostu się kruszyły,lub normalnie były zfajczone. tzn np. sama blacha czy coś. Teraz kupiłem od kolegi za 25zl głowice identyczną jak moja +uszczelka. Może w sobotę się za to zabiorę. Wiem właśnie , że dziwny przypadek. Ale gadałem z mechanikiem żużlowym i on mi powiedział , że pewnie głowica do planowania. No więc zobaczymy jak to będzie gdy wymienię na tą drugą