ORANGE, CUSTOM, RACING ROXI 07 by slowacja

No to przedstawie jedno moto moje, aby nie było :P Może i kiedyś przedstawię Tzr ^^

Witam,

Opowiem wam trochę historii. W tamtym sezonie kupiłem sobie tzrkę, lecz od dawna moim marzeniem był ładny, mocny rox. No i ostatnio odświeżyłem sobie te marzenie, pieniądze miałem odłożone na zakup tzr chociażby 2010r. oraz zrobienie z niej sporta, ale postanowiłem kupić roxa. Poniżej opowiem trochę jak się stało.

Patrzyłem pewien czasu na polskich portalach lecz nic nie było ciekawego, więc była okazja, ponieważ tata jechał do Niemiec oraz przyprowadziłem roxa w 2012r. z Niemiec.

Trochę historii. Roxi Pochodzi z 2007r., był on w stanie db-/dst+, sprzedający mieszkał w bloku oraz w piwnicy go przechowywał. Posiadał cylek 50 sport, wał oraz wydech. Plastiki były całe ale strasznie pomalowane, lecz kupiony był dosyć tanio.

Po przywiezieniu przystąpiłem do pracy. Myślałem najpierw, by zrobić EVO, później SPORT, a w końcu ustaliłem, że będzie coś koło RACING, zapomniałem wtedy całkowicie o forum i zdjęciach :ups: .
Teraz mi kolega powiedział, abym zaprojektował, swój prodżekt na Mielochu no i prezentuję. Od teraz, będę próbował mieć jak najwięcej up’ów oraz dodawać jak najwięcej zdjęć :mrgreen:

Na część części z mechaniki i optyki posiadam faktury.

Mechanika:

-Cylinder Stage6 Racing mkII 12mm 850 zł
-Zapłon Malossi Selettra 1350 zł
-Killswitch STR8 50 zł
-Tłumik Tasuni c21 black edyszyn 1100 zł
-Wał MXT Evolution 699 zł
-Łożyska Stage6 SKF C4 Teflon 150 zł
-Łożysko Korbowodu – Malossi Mhr 50 zł
-Oversize CVT Kit Stage6 R / t: wario s6 r/t, pasek s6 r/t, Korektor momentu obrotowego Oversize Stage6 [R/T Torque Boost] 1200 zł
-Gazior Dellorto 28mm 599 zł
-Subframe Stage6 250 zł
-Spacer Kit Kiesler 250 zł
-Adapter z Krućcem Stage6 270 zł
-Zawór Membranowy STAGE6 [V-Force3] - by Tassinari 320 zł
-Filtr Powietrza Stage6 Drag Race 160 zł
-Sprzęgło Stage6 Torque Control MKII 310 zł
-Dzwon Sprzęgła Stage6 R/T CNC type 450 265 zł
-Przełożenia Stage6 na przyspieszenie komplet 670 zł
-Amortyzator Heavy Tuned z regulacją 1100 zł
-Pompa Wody STR8 70 zł
-Pokrywa Wariatora TNT dla lepszego chłodzenia 270 zł
-nowa elektryka 100 zł
-2x nowe czujniki stopu RMS 30 zł
-wyjęcie dozownika
-bardzo dużo chęci i czasu

Czyli razem 10113 zł

Optyka:

-Felgi Stage6 komplet polerowane z wentylami 1499 zł
-Komplet plastików MXT/DMP Orange 970 zł
-Tarcza Stage6 SSP WAVE Oversize 280mm 650 zł
-2x Zacisk Hamulcowy brembo ( nowe ) 900 zł
-Kierownica STR8 M-type 89 zł
-Adapter Kierownicy STAGE6 [SSP-CNC] 250 zł
-Licznik stage 6 r/t 520 zł
-Dźwignia Hamulca STAGE 6 [CNC- regulowane] czarna lewa 175 zł
-Dźwignia Hamulca STAGE 6 [CNC- regulowana] czarna prawa 175 zł
-Kickstarter STR8 [Flame] Orange 115 zł
-Pokrywa Pompy Hamulcowej STAGE6 [SSP]- chrom komplet 90 zł
-Amortyzator Heavy Tuned z regulacją
-Manetki BCD 65 zł
-Lampa Tylnia STR8 BL z kierunkami 160 zł
-Lampa Przednia [Quattro LED] carbon 180 zł
-Rollgas SSP CNC Type, krótki skok, chrom (z przełącznikami i linką gazu) 255 zł
-Przedłużacz Amortyzatorów CNC oraz STR8 XL 100 zł
-Pokrywa Pompy Wodnej STR8 Extreme Cut wraz z Pompą Wodną STR8 Chrom 250 zł
-Pokrywa Wariatora TNT Chrom 270 zł
-Nadkole – BCD Extreme – 180 zł
-Nakładka Pasażera BCD Extreme 160 zł
-Lusterko Stage6 F1 style chrom 90 zł
-2x Przełączniki SSP 220 zł
-Ryfle Lennes Chapter Two 180 zł
-Pochromowane mocowanie wydechu 100 zł
- 2x Siatka Str8 70 zł
-Miarka Oleju STAGE 6 12 zł
-Opony CONTINENTAL TWIST 130/60 oraz 140/60 500 zł
-Stopka Boczna IGM Chrom 80 zł
-Siedzenie obszyte „carbonem” 60 zł
-Osłona stacyjki 25 zł
-Korek Wlewu Paliwa Pomalowany
-Polerka karterów
-Polerka pokrywy pompy wody
-Polerka pokrywy przekładni
-Puszka po Monster Energy przywiązana do lag
-Pewnie jeszcze jakieś drobnostki
-Bardzo dużo chęci i czasu

To wynosi 8390 zł

Czyli same części są warte ponad 18 tyś. Bez zakupienia jednostki.

Plany:
-sklejenie błotnika przedniego
-ryfle
-lusterko lewe
-termometr stage6
-Licznik Koso Db-01R/stage6 (jest s6)
-zrobienie tylnego błotnika
-nowa instalacja
-zrobienie siatek w innych miejscach
-pokrywa przełożeń S6 albo Polini
-port cylka oraz flow skrzyni

-akumulator żelowy
-mocowanie wydechu pochromować/wypolerować (pochromowane)
-rejka na bloku silnika
-druga chłodnica

Zielony kolor- już zrobione/założone
Niebieski kolor - przyszły/nie zamontowane
Pomarańczowy kolor - w drodze/w czasie robienia
Fioletowy kolor - nie zaczęte/kupione

Ostatnio rozebrałem roxa ponieważ zaczeła woda lecieć z okolic chłodnicy -kabel się przeciął. Lagi dobijały, lecz odkryłem problem. Sztyca była obniżona i dlatego, od razu podwyższyłem oraz kolejny szok, właściciel poprzedni uciął kawałek błotnika przedniego, przez te obniżenie „przodu”, ponieważ nie mieścił się plastik. Później zauważyłem, że instalacja prawie cała jest ucięta :cry: , więc od razu zamówiłem potrzebne rzeczy.

[ Link do obrazka ]

[ Link do obrazka ]

W ostatnim czasie kupiłem miarkę oleju stage6 oraz przełożenia Stage6 na vmax 15/39

[ Link do obrazka ]

Oraz tu są jakieś aktualne zdjęcia potworka.

[ Link do obrazka ]

[ Link do obrazka ]

[ Link do obrazka ]

[ Link do obrazka ]

[ Link do obrazka ]

[ Link do obrazka ]

[ Link do obrazka ]

[ Link do obrazka ]

[ Link do obrazka ]

[ Link do obrazka ]

Proszę o łagodną i dobrą ocenę, znam i przeglądam to forum od dawna, lecz nigdy nie miałem konta, bo nie potrzebowałem oraz proszę, także o napisanie co mógłbym dokupić/udoskonalić w roxie oprócz moich planów.

PRZEPRASZAM ZA WSZELKIE BŁĘDY!

EDIT 1:

UP!

Dziś skończyłem ten błotnik przedni, teraz tylko wyszpachlować, dobrać lakier i maluję.

Poniżej fotki:

[ Link do obrazka ]

[ Link do obrazka ]

[ Link do obrazka ]

A tutaj zdjęcie roxika, w ostatni dzień co było jeszcze słonecznie, jeszcze na starym wydeszku i manetkach (sory o jakość :facepalm:).

[ Link do obrazka ]

EDIT 2:

Siemano.

Widzę, że dużo osób chce fotek/nowości, więc ogarnąłem dziś chwilę czasu oraz chce roxa rozebrać do gołej ramy, dziś tego nie skończyłem, ponieważ pracowałem pewnie gdzieś mniej niż 2. godzinki. Foty na końcu postu.

W tym tygodniu wziąłem się za robotę polerki końcówki wydechu oraz jeszcze jednej części, bez papieru ściernego. :twisted: :twisted: :twisted:

Części, które przyszły w tym tygodniu:
-termometr czarny stage6
-czujniki stopu
-osłonka stacyjki chrom str8
-instalacja z modułami kierunkami itp...
Miała przyjść także nóżka centralna, lecz nie przyszła :roll: :cry:

Ogólnie postaram wszystkie części szybko założyć i pojechać na przegląd itp...

Rejkę przedstawię wam już założoną :mrgreen:

Plany w następnym tygodniu, jeśli będzie czas zamawiam:
-koso db01r.
-lusterko lewe s6 chrom
-pewnie jakieś naklejki i inne pierdoły
-wyczyszczenie silnika itp...
-kupić tą farbę do błotnika przedniego (już wyszpachlowałem)
-zaczęcie roboty nad tylnim błotnikiem
-oraz muszę nadgonić kolesia, który wziął mi mocowanie wydechu do chromowania.

Fotki:

[ Link do obrazka ]

[ Link do obrazka ]

Sory za bałagan, ale pracowałem w szopce :twisted:

EDIT 3:

Cześć.

Prace powolutku do przodu, za co bardzo przepraszam :ups: :ups:

Dziś miałem chwilkę czasu więc poszedłem do szopki, a w niej wyciągnąłem silnik ... i na końcu została sama rama + stopka + stacyjka. Ramę wyczyściłem silnik znowu włożyłem, mały problem był z subframem, ale się udało. :mrgreen: Bak paliwa już ot tak położyłem na swe miejsce + wężyki pozapinałem, przykręciłem amora, elektrykę jeszcze nie podłączyłem, lecz położyłem ją mniej więcej jak ma być :D

Ogólnie w tym tygodniu rozwalił mi się komputer więc musiałem nowy dysk kupić oraz win 7 64 bity, więc wydałem lekko ponad 1000 zł i nie zamówiłem żadnego partsa :cry:

Spróbuję ogarnąć tą elektrykę i zobaczę co jutro się da zrobić i jak się wyrobie to w next week będzie przegląd.

Spróbuję kupić licznik koso db 01r., a lusterko, może czekać .

Jutro postaram wrzucić oraz jeszcze porobić zdjęcia, wyczyścić silnik i coś tam złożyć.

EDIT 4:

Zdjęcie samej ramy mam na innym aparacie, którego chwilowo pożyczyłem oraz spróbuje go jutro odzyskać oraz dziś jeszcze ogarnąłem stacyjkę, spróbuję te foty jutro wstawić :)

Resztę tego co zrobiłem w piątek i prędzej napisze jutro, ponieważ dziś mi się nie chce :ups: :ups:

Zdjęcia poniższe były robione na szybko i nie oddają tego efektu, w rzeczywistości jestem mega zadowolony. Chromowanie takiego psikusia kosztowało mnie 100 zł... :roll: :roll:

[ Link do obrazka ]

Na to będzie jeszcze ta puszka Monster Energy orange i będzie git

[ Link do obrazka ]

Licznik Stage 6 zamówiony :cool: :cool:

Spróbuję także w next week założyć licznik, wszystkie śrubki pozamieniać na chromowane oraz zamówić wreszcie te lusterko i ogarnąć dalej roxa.

EDIT 5:

Więc robię mały odkop tematu :mrgreen:

Przez ostatnie wolne chwile pracowałem do teraz, w święta oczywiście nie kiedy dałem se spokój, no ale cóź coś tam zrobiłem.

Cały czas robię elektrykę, a że ze mnie nie jest elektryk jest mi ciężko zrobić calutką elektrykę od początku, ale większość ogarnąłem, jutro powinien wpaść przełącznik SSP, bo stary zgubiłem :ups: :ups: Chciałem teraz chrom, lecz kupiłem czarny.

W ostatnim czasie kupiłem żarówki do tej mojej lampy bo te co teraz mam to gówno widać, a więc kupiłem obowiązkowo led'y, bo nie mam ładowania. Jestem zadowolony z ich świecenia, a z drogowych najbardziej, są bardzo mocne, na dniach wrzucę fotki jak wygląda cała lampa z nimi.

No i także farbę znalazłem, może nie w 100 % identyczną, no ale najlepszą. Patrzałem za farbą w okręgu 150 km w firmach lakierniczych posiadajających ponad 60 tyś. farb i nie mieli :roll: Ale kupiłem dałem do profesjonalnego lakiernika bo już lakier minimalnie inny to niech chociaż dobrze pomaluje.

*** Korek paliwa mam ***
- pomalować na Orange
-wypolerować/pochromować
-obkleić carbonem

Ogólnie lagi doprowadziłem do porządku (nowe sprężyny, uszczelniacze olej oraz z sztycą musiałem się pobawić, sklejam kufer bo poprzedni właściciel porobił dziur i dziurek pełno.

Na razie muszę z ocenami walczyć i ostatnio też nie miałem neta więc nie mogłem nic napisać :cry:

Jeśli wszystko złożę wyreguluję nagram film i dopieszczę.

EDIT 6: (22.01.2013)

Siema

No więc tak, wczoraj odświeżyłem polerkę wszystkiego co się dało oraz wyczyściłem całego roxa bo był troszkę zakurzony, skleiłem kufer jeśli będziecie chcieli to wstawie foty oraz dziś rano zrobiłem zamówienie na mielochu oczywiście :evil: :evil:

[ Link do obrazka ]

Miałem jeszcze manetki kupić ale zapomniałem :ups:, bo byłem w pośpiechu, ale to się zamówi kiedyś też.

Na razie muszę kabelki od przełącznika ogarnąć, podłączyć no i czekać na lampę, dokończyć elektrykę i składać. :twisted:

EDIT oraz UP aktualny:

Siema

Nie miałem już nić pisać, no ale chociaż się odezwę.

No to paczuszka przyszła. Wszystko zgodnie tak jak miało być, tylko szkoda, że tylko jedna 5-cio centymetrowa naklejka mielocha przyszła :evil:

Od razu zamontowałem Lampe oraz później przełącznik, ogarnąłem już elektrykę, pozostały już tylko drobnostki oraz ładnie to wszystko zrobić, podczas jakiejś awarii (oby nie) wszystko można było szybko i łatwo naprawić. Tylko mam problem :| Prawy kierunkowskaz nie działa, kabelki 100 % dobrze podłączone, prąd dochodzi, bo lewy wszystko pięknie działa a prawy nie chce, ani na nowym, ani na starym (znalazłem go przy montowaniu nowego :mrgreen:), dziś chcę rozebrać jakiś przełącznik i zobaczyć o co biega. Muszę przerywacz ledowy kupić :mrgreen:

Muszę jeszcze pomalować niektóre rzeczy, licznik zamontować oraz ogólnie parę rzeczy kupić.

Mam tylko fotki 2 paczek, paczki z przełącznikem, no i ostatniej paki, których zdjęcia zamieszczam niżej.

[ Link do obrazka ]

Opakowanie przełącznika

[ Link do obrazka ]

2 Paczka

[ Link do obrazka ]

[ Link do obrazka ]

[ Link do obrazka ]

[ Link do obrazka ]

Opakowania 2 paki nie mam :(

Jutro spróbuje zrobić lamp, polerek no i dla odświeżenia jak teraz roxik stoi, dziś mi się nie chcę, spróbuje również nagrać filmik jak świecą lampy + jak się wyrobie BONUS :twisted:

Pozdro
Pomogłem, albo chociaż spróbowałem daj plusika =]

Mój ORANGE, CUSTOM, RACING ROXI 07

http://www.senda.pl/viewtopic.php?f=38&t=19003

Re: ORANGE, CUSTOM, RACING ROXI 07 by slowacja

Przeczytałem wszystko 8-) ładny,czekam na dalszy ciąg pracy,będę cały czas obserwował,jak dobrze pójdzie to ja się pierwszy raz roxem przejadę,takim niebieskim Wawela jest on na mielochu,kojarzysz?A ty zostawisz sobie go czy sprzedaż-bo dużo w niego władowałeś.
Zapraszam na Fanpage(like) Serwis,Remonty,Elektryka,Swap,Możliwość naprawy na odległość !!!-wysyłka sprzedaż części itp
https://www.facebook.com/pages/Moto-Elb ... 4990187770

Znam znam, dokładnie chyba Wawiel :zab:

Oczywiście spróbuje jak najdłużej nim jeździć, szkoda by mi go było sprzedać, sprzedam jak już będę musiał, gdy już żadnych innych wyjść nie będę miał.

I tak jakbym go sprzedawał, sprzedałbym w całości, szkoda by mi było go sprzedać na części.

EDIT, coś nowego

Siemankoo

Obiecywałem fotki, więc zrobiłem oraz pokażę poniżej, od razu mówię, że nie potrafię fotografować więc nie spinać :P Nie zrobiłem filma jak świecą lampy, zrobię to, gdy rox będzie gotowy aby wyjechać znowu na ulice :twisted: BONUS'a, także nie zrobiłem, lecz za to powiem co miało być, miał być jak pyrka roxik, ale pomyślałem, że zrobię na nowym filterku, a narazie nie mam zbytnio czasu aby zakładać.

Chcę podkreślić, że polerkę odnawiałem ponad 2 tygodnie temu więc, wiecie.

Wczoraj zamówiłem rzeczy, które mi się przydadzą do pielęgnacji i konserwacji roxa, dziś chce zamawiać następną paczkę, będzie niespodzianka, chciałbym jakoś w tygodniu, spróbować pojechać po lakier no i dać plastiki do malowania do profesjonalnego lakiernika, nie mam czasu na odtłuszczanie itp...

No to foteczki, myślę, że się spodobają :)

[ Link do obrazka ]

[ Link do obrazka ]

[ Link do obrazka ]

[ Link do obrazka ]

[ Link do obrazka ]

[ Link do obrazka ]

[ Link do obrazka ]

[ Link do obrazka ]

Zdjęcie roxika dla odświeżenia, na razie to wygląda no hmmm. jak wygląda, ale wszystko ogarnę :)

[ Link do obrazka ]

Wczoraj rozebrałem, ten przełącznik, wszystko ogarnąłem no i działa :D (jakaś tam fotka jest)

[ Link do obrazka ]

[ Link do obrazka ]

Tutaj diody, które wchodzą do lampy przedniej, była tylko dioda z nie wiadomo jakich przyczyn no i nie działało :lol: więc wziąłem się do roboty, no i wszystko ładnie świeci.

[ Link do obrazka ]

Fota kufra, który dałem do sklejenia dziury, no wiadomo nie jestem 100%, ale i tak nie będzie tego widać, chcę zrobić kufer individual, czyli taki jak jeszcze nikt nie miał i już mam pewien project :P

Dziękuje za wszystkie miłe słowa, proszę wypowiadać się szczerze, przyjmuję krytykę oraz spróbuje wszystko zrobić, tak aby wszystkim się podobało.

Pozdro

Są i co wkładają więcej,to się nazywa pasja,niektórzy malują sobie samochody na złoto,czy budują repliki które są beznadziejne-to dla mnie jest nie normalne,a to po prostu tuning-jak samochodu z filmu tokyo drift.Tak naprawdę trzeba się martwić tymi co normalni niż tymi co są nie normalni
Zapraszam na Fanpage(like) Serwis,Remonty,Elektryka,Swap,Możliwość naprawy na odległość !!!-wysyłka sprzedaż części itp
https://www.facebook.com/pages/Moto-Elb ... 4990187770

Eloszka

Paczuszka doszła !

Tutaj fotki

[ Link do obrazka ]

[ Link do obrazka ]

Myślałem, o chłodzeniu, na początku była myśl o pompie elektrycznej, lecz się nie opłaca, ponieważ nie mam ładowania, a aku by rozładował się szybko. Później była myśl o drugiej chłodnicy/nagrzewnicy. Chłodnicę przepływową, jak co to zrobię sam. Lecz po rozmowie z tatą, który posiada naprawdę duże doświadczenie w motorkach, zostawimy, tak jak jest silnik osiąga swoją maksymalną moc gdy woda jest powyżej 90 stopni, oraz jakby co zawsze można coś zamówić no i zamontować, jeśli będzie się grzał mocno, zobaczymy mam licznik s6 więc temperaturkę zawsze będę wiedział, teraz co jedyne, może zamówię z chłodzenia to duży wiatraczek.

Pozdro