Odpowietrzanie hamulca

Ech, mam problema.

Nie mogę odpowietrzyć hamulca tylnego w sendzie...próbowałem na różne sposoby i nadal nie mam hebla ;/ Nóżka chodzi bez oporów, no i hamulec nie reaguje na jej ruch...

Niech ktoś mi tu napisze, krok po kroku, jak poprawnie odpowietrzyć tego hebla.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi ;D

Re: Odpowietrzanie hamulca

Nalewasz do zbiorniczka płynu. Zakręcasz dekielek. Pompujesz przez chwile. Odkręcasz odpowietrznik(nie dużo! I musisz to w miare sprawnie robic bo jak za długo bd miał odkręcony odpowietrznik to się zapowietrzy od "tyłu" ;)) i tak aż do chwili kiedy hebel bd twardy. Ja tak robiłem i 5 min i hebel jak żyleta ;D

tak! to najważniejszy etap!
Pompujesz kilka razy, klamkę przytrzymujesz wciśniętą, odkręca ktoś inny odpowietrznik na chwilkę (sam raczej tam nie sięgniesz), zakręca śrubkę od odpowietrznika i wtedy puszczasz klamkę!

I powtarzasz tak długo do uzyskania efektu :)
Serwis i naprawa motorowerów
m.in Derbi! Szlify cylindrów,tuning silnika, remonty, naprawa instalacji elektrycznej! Od wymiany świecy po remont całego motora!
Śląsk Cieszyński, Zebrzydowice
GG. 9083189. tel.798 053 497
w sprawach forum pisac na PW

http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Der ... a_R/116580

Dobrym sposobem na to , żeby nam nie wciągneło powietrza " od tyłu " jest założenie ciasnego wężyka na odpowietrznik i wprowadzenie jego końcówki do szklanki zalanej płynem hamulcowym , ale tak , by wężyk był dość głeboko zanurzony . Przy okazji zawsze po poluzowaniu odpowietrznika będzie widać , czy jeszcze lecą bąbelki ...

W najgorszym razie możesz mieć zatkaną pompkę , ja tak miałem u siebie w hondzie z przodu , mogłeś odpowietrzać do usranej śmierci a i tak nie było efektu . Musiałem kupić inną pompkę bo czyszczenie kompresorem i różnymi innymi środkami nie pomagało .
Everybody lies . [ Link do obrazka ] BP: http://bikepics.com/members/komar666/ [ Link do obrazka ]

Ciśnienie jest, bo jak mam odkręcony odpowietrznik to hamulec pluje płynem.

Proszę na razie nie pisać w tym wątku, bo się okazało że ten płyn hamulcowy, który nalałem do sendy do jakaś przeterminowana mieszanka z jakąś niezidentyfikowaną czarną substancją :D
Teraz muszę wymienić znowu płyn, w razie problemów się tu odezwę.

Ja dzisiaj odpowietrzałem przedni hamulec w sendzie i na sp wyczytałem sposób który moim zdaniem jest najlepszy:)
1.Wypełniamy caly zbiorniczek płynem
2. Na odpowietrznik nakładamy węzyk najlepiej w miare ciasny, i wkładamy go do jakiegos słoika itp...
3.Odkręcamy odpowietrznik tak do połowy
4.płyn swobodnie powinien przelatywac przez wezyk jesli w wezyku nie bedzie juz babelków zarecamy odpowietrznik.
5.Pompujemy pompa az hamulec zrobi sie twardy odkrecamy odpowitrznik jesli wylatuje sam płyn jest git:) jesli pojawi sie jeszcze troche powietrza,na zakreconym odpowitrzniku naciskamy klamke hamulca i zawiazujemy ja najlepiej trytka na cała noc:)
6. Wstajemy rano:) pomujemy pompa az zrobi sie twarda i odkrecamy odpowietrznik nie powinno byc wcale powietrza:))
7.Cieszymy sie hebel kosąa:D
SENDA X-RACE R STUNT