Re: Nie pali

Nie doczytalem ..
SENDA.PL !! :D

MOTO JEST BOGIEM TUNING NAŁOGIEM STUNT ZABAWĄ A MOC PODSTAWĄ..

siema. Mam problem z moją sendą i to od dawna. Opisze cały problem.

Od razu gdy ją kupiłem ciężko paliła, o dziwo u sprzedającego paliła od kopa ;/ potem się zatarła bo dozownik nie podawał oleju i tłok się rozsypał przy okazji, także w serwisie rozpoławiali silnik, i poszła przy tym zębatka jakaś w koszu sprzęgłowym także dosyć sporo zapłaciłem za samą naprawdę a nie miałem kasy więc wsadziłem jakiś chiński zamiennik (cylinder). Ale problem jest taki sam przez cały czas, na 2 cylindrach jest tak samo więc wykluczam że była to wina cylindra.
Ten problem wygląda tak:
Senda bardzo ciężko pali jak jest zimna, kopne ją, zagada i zgaśnie. A potem ją odpalić to katorga! Jak ją odpalam to muszę gazować żeby się trochę zagrzała, i dopiero mogę puścić manetkę, ale czasami też zgaśnie bo nie trzyma mi wolnych obrotów. albo są bardzo niskie albo za wysokie i jak są bardzo niskie to gaśnie jak jest silnik nie zagrzany. Już mam tego dość. Nie mogę tak jeździć w tym sezonie muszę w końcu coś z tym zrobić. Gaźnik mi nie trzyma obrotów, tak myślę że to gaźnik więc kupiłem nowy ale to jest 21mm i do serii raczej się nie nadaje. Co może być przyczyną. Bo w sumie na zdrowy rozum to co w gaźniku może się popsuć !? Moją sende regulowałem na milion sposobów, ale po prostu nie idzie jej wyregulować ! Muszę szukać przyczyny, myślę że jakoś mi pomożecie.
KUPIE CYLINDER DO DERBI SENDY 07r. (NOWY SILNIK) SERYJNY LUB SPORT 50, STAN IDEALNY !!

21 gazior na luzie do sendy wkładaj, reguluj i jeźdź. To wina gaźnika.
APRILIA SX 125

Ja mam w serii 21, wpakuj go dysza główna 80 iglica na środek dobra regulacja i będzie śmigać...

z tego co piszesz to raczej wina gaźnika, po 1 wyczyść go konkretnie.
objawy są takie jakie miałem w jednym sprzęcie (juz nie pamiętam nawet w czym): komuś nie chciało się jeździć za większą dyszą to potraktował ją wiertarką i większym wiertłem... szczyt debilizmu, ale nie o tym temat.

A w jaki sposób regulowałeś? rozbierałeś gaźnik? jak się rozgrzeje to jest ok?
Sprawdź czy ze ssaniem wszystko ok

A czemu by nie 21mm do serii :> ?
Serwis i naprawa motorowerów
m.in Derbi! Szlify cylindrów,tuning silnika, remonty, naprawa instalacji elektrycznej! Od wymiany świecy po remont całego motora!
Śląsk Cieszyński, Zebrzydowice
GG. 9083189. tel.798 053 497
w sprawach forum pisac na PW

http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Der ... a_R/116580

tak gaźnik czyściłem i rozkręcałem na części pierwsze z 30 razy, wymieniałem dysze (95 do 70), filtr powietrza. Jak się rozgrzeje to wszystko ok. ale czasami schodzi z wolnych obrotów na bardzo niskie, jak jest ciepły to nie zgaśnie a jak zimny to zgaśnie. Aha no i jak palę to tylko ze ssaniem. Bo jak odpalę bez to potem tylko na popych. włączam ssanie, kopie sende, manetką trochę zwiększam obroty, wyłączam ssanie, i jeszcze trochę pogazuje i dopiero mogę puścić manetkę.
KUPIE CYLINDER DO DERBI SENDY 07r. (NOWY SILNIK) SERYJNY LUB SPORT 50, STAN IDEALNY !!

co do gaźnika to to ten "nieszczęsny" od Buli'ego i nie wiem jak to będzie chodzić.

Załóż go, nic nie masz do stracenia.

Chociaż powiem że ten chinol ponoć wcale nie jest taki zły, chwalą go sobie przy większych pojemnościach w Simsonach, trzeba po prostu trafić na dobry egzemplarz.
Serwis i naprawa motorowerów
m.in Derbi! Szlify cylindrów,tuning silnika, remonty, naprawa instalacji elektrycznej! Od wymiany świecy po remont całego motora!
Śląsk Cieszyński, Zebrzydowice
GG. 9083189. tel.798 053 497
w sprawach forum pisac na PW

http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Der ... a_R/116580

okej, zobaczymy. ale narazie i tak śnieg na placu więc nie ma co kombinować. bo jak założę to trzeba wyregulować, zagrzać i przejechać się. Zejdą śniegi to dam się do tego. A może to być wina zaworu membranowego?

spawak, w tym problem że mojego gaźnika się nie da wyregulować.

na moje oko coś jest z gaźnikiem nie tak. Ale nie mam pojęcia co. zobaczę na tym 21.

No to jeżeli regulacja nie pomaga to wina gaziora! Czy to takie trudne?
APRILIA SX 125

Wreszcie się wziąłem za moto i przyczyną awarii był ścięty klin, dzięki wszystkim za pomoc.