Re: malowanie plastików

Nie zrozum mnie źle ale, tego co widzę nie masz dużego pojęcia o malowaniu, więc samemu proponował bym się za to nie zabierać.

Co do kosztów. Za podkład, farbę, utwardzacz, rozpuszczalnik itp. musiałbyś zapłacić w granicach 100-150zł.
Wiem bo sam ostatnio kupowałem.
Po za tym plastiki trzeba dobrze przygotować, ładnie wyrównać gdzie jest taka potrzeba i najlepiej całkowicie zedrzeć lakier.

Tak jak wyżej.Lepiej oddać do malowania.Widze że masz młodą SMT(2008) więc szkoda zwalić sprawe.Lakiernik zrobi ci to do porządku i będziesz zadowolony;]
Było Komar 232 1965r-->Czajna skuter 2009r.-->Derbi gpr NUDE 2004r--->peugeot XP6 2007r--->HONDA NSR 125 R 98r-->VIRAGO 125 98r.V twin;] & BOOSTER SPIRIT 96r

Plastiki niestetety poprzedni właściciel bardzo porysowałm i pomalował je matowym, czarnym sprayem, nie wiem czy z podkładem czy bez.
Ja bym się za to nie brał tylko dał bym do pomalowania pracownikom u mojego taty w firmie, najlepiej takiemu który cokolwiek wie o malowaniu, więc pytam tylko o koszty farby i innych rzeczy potrzebnych do tego zabiegu.
500zł nie zapłacę bo rodzice na pewno nie dadzą więc muszę płacić z własnej kieszeni więc chyba pozostaje mi tylko amatorka:(
[ Link do obrazka ]

Dokładnie.Jeśli nie masz tyle kasy to przygotuj wszystko sam.A zapłać tylko za samo malowanie.Farbę kup gdzieś taniej,czasami komuś zostaje z malowania autu czy czegoś innego.Wyjdzie sporo taniej.
Było Komar 232 1965r-->Czajna skuter 2009r.-->Derbi gpr NUDE 2004r--->peugeot XP6 2007r--->HONDA NSR 125 R 98r-->VIRAGO 125 98r.V twin;] & BOOSTER SPIRIT 96r

W sprayu raczej bym odradzał . Idź do jakiegoś sklepu z farbami samochodowymi powiedz że chcesz pomalować motor . Koleś ze sklepu ci doradzi co i jak , która lepsza farba akrylowa czy metalik ile tej farby kupić (w ml) i podkładu itp .
Lewa w górę chłopaki !

Motocyklizm- Choroba dziedziczna, niestety niewyleczalna. Objawia się już od najmłodszych lat chorego, w postaci "rogala twarzowego" na widok motóra, byny w żyłach, i zapotrzebowania na adrenaline.

Tak jak powiedział wcześniej kolega. Idź do sklepu z farbami samochodowymi i powiedz że chciałbyś pomalować plastiki na motor. Powinien Ci coś sensownego doradzić.

icor, podejrzewam, że zapłaciłeś tyle z tego względu iż lakier pochodzi z palety BMW i Mercedesa. Na plastiki to uważam to za głupotę. Ale to twoja sprawa.
Jeśli kolega b5.michal, chcę to zrobić jak najtaniej to lepiej kupić zwykłą farbę w sklepie z farbami samochodowymi.

Koleś ze sklepu powie ci ile mililitrów pójdzie na plastiki np: u mnie 100ml kosztuje 13zł (farby) . Wiem bo kupowałem podkład i farby na ramę i silnik to na ramę powiedział mi że 200ml wystarczy a na silnik 100ml +50ml rozpuszczalnika żeby wymieszać . Więc za podkład(750ml) w puszce w komplecie utwardzacz 31zł , 200ml czarnej farby z palety seata chyba 26zł ,srebrnej na silnik(100ml) 13zł , lakier bez barwny 11zł (nie wiem ile ml dokładnie) i rozpuszczalnik 600ml 14zł wszystko wyniosło mnie koło 100zł .
Lewa w górę chłopaki !

Motocyklizm- Choroba dziedziczna, niestety niewyleczalna. Objawia się już od najmłodszych lat chorego, w postaci "rogala twarzowego" na widok motóra, byny w żyłach, i zapotrzebowania na adrenaline.

Hubert no nie wiem czy to jest głupota kupowac taki lakier. Jeśli chcesz żeby moto ładnie wyglądało to też za to zapłacisz ;) Koleś w sklepie mi powiedział że może mi sprzedac zwykłą farbę i wyjdzie mnie to max 200zł. Ale rozmawiałem z malarzem który bd mi malował plastiki i powiedział że ta farba za 200zł to się nadaje do malowania wsk-i ;) Więc chyba jest lipna ;) Ale jego motor, jego wybór ;)

A ja mam inne pytanko ; D

Ponieważ podejrzałem u kolegi że jak pomalował plastiki matową farbą to na gołym plastiku był mat , a w miejscach gdzie była szpachla to miał połysk . A ja u siebie będę w zadupku ścinał te wystające cosie i zaszpachluje to i pomaluje . Macie jakiś pomysł aby na całej powierzchni (na plastiku i na szpachli ) uzyskać taki sam matowy kolor ?

Z góry dzięki za pomoc .

Pozdrawiam .