Licznik słabo widoczny Derbi Senda DRD R 2006

Witam,
problem mam taki, że licznik (elektroniczny) pokazuję obroty i prędkość prawidłowo, lecz bardzo słabo widoczne są cyfry, przebieg i obrotomierz na ekranie.
Podświetlenia nie ma, jest tylko na ułamek sekundy przy przekręceniu stacyjki i od razu się wyłącza. Diody i wszystko inne działa.
Kolejne pytanie ode mnie - czy podświetlenie powinno działać zawsze czy licznik ma jakiś czujnik zmierzchu, albo podświetla się od ustalonej godziny ?
Czasami po długiej jeździe, gdy zgaszam silnik na moment cyfry i inne rzeczy na ekranie stają się wyraźniejsze, jakby jakieś zwarcie w kabelkach.
Proszę o pomoc.

Re: Licznik słabo widoczny Derbi Senda DRD R 2006

Podświetlenie powinno działać cały czas.
Wymień akumulator bo masz padnięty, jak będzie dział prawidłowo to wszystko powinno działać, miałem to samo.
Właśnie akumulator jest nowy, bo bez niego to samo było. Bardziej myślę, że pokombinowane jest w kablach, w pewnym miejscu chyba z 6 kabelków od masy jest połączonych razem, a tak chyba nie powinno być :/

Re: Licznik słabo widoczny Derbi Senda DRD R 2006

A naładowany jest?
Podepnij pod prostownik go na noc.
Jest naladowany, bo sprawdzałem napięcia i silnik cały czas ładuje.

Dodano po 3 godzinach 23 minutach 50 sekundach:
Jeszcze takie pytanie - czy dioda świateł długich i sama przednia lampa powinna działać z akumulatora czy silnika? Bo tylko te dwie rzeczy i chyba właśnie licznik w ogóle nie są podłączone do akumulatora.