Laptop do 3k

Pany szukam jakiegoś laptopa do 3 tysięcy.

Aktualnie wytypowałem
http://www.avans.pl/toshiba-notebook-to ... w,id-29957 tą toshibe
http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netboo ... w7hp.bhtml i tego Lenovo tylko że z dyskiem 750GB + 32GB SSD dla systemu itd

Coś od siebie może ? Z jak najlepszymi bebechami w jak najlepszej cenie :)
"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

Re: Laptop do 3k

Ten Dell ma procka fajnego tylko żeby miał jeszcze karte taką jak Lenovo ta 555 bo ona ma 2gb pamieci. A ogólnie która firma będzie lepsza Toshiba Lenovo czy Dell ?
"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

Dell robi dobre lapki, lenovo nie znam, a toshibe mam lapka, ma około 4 lata i jako tako jeszcze chodzi. Kiedyś Toshiba robiła bardzo dobre laptopy, teraz nie wiem jak to jest, ale chwalą sobie Dell'e, tylko, w niektórych modelach trzeba na obudowy uważać, bo pękają przy zawiasach, ale to raczej te starsze. Mi polecał tego lapka kumpel, który siedzi w tych tematach :)

Lenovo ma zablokowane dyski ,więc z poziomu windows'a nie zrobisz partycji.
Polecam Della w 100%. Do 2500 zł masz lapka z i7 (nowsza generacja) nVidia GT 525M, 8GB Ramu, 500GB Dysku.

Takie pytanie: Do czego chcesz mieć tego laptopa?

Lapka kupuje głównie dlatego że chce coś przenośnego żebym mógł to wziąć do znajomego itd
Mało kiedy gram, ale chce żebym od czasu do czasu jakieś 30 minut sobie w coś pyknąć ;)
Głównie multimedia :) filmy zdjęcia itd :)

Mogę polecić Ci Dell-e z serii XPS, Lenovo - gorsze niż HP, Toshiba była dobra, BYŁA... Ja mam Dell-a za 4,4k jakieś 4m-ce temu kupowany i jest nie zawody, dobrze wykonany, "przyjemny w dotyku", dobry do wszystkiego. Nie sugeruj się ilościom pamięci ram w karcie graficznej.
Szukaj szybkiej karty ram ddr5 z 1gb najlepiej NVidia X65+ (X = seria) Poniżej są wolne karty.
Ram-u starczy Ci nawet 4GB ale jeżeli tak bardzo chcesz więcej to szukaj z taktowaniem 1333+
Procek I7 Quad 2.0+ ( I7 mówi samo za siebie ) ale nie w "funkcji turbo" tylko normalnie ma mieć po 2GHz na rdzeń.
Matryca LED Full HD
Dysk im mniejszy tym szybciej pracuje nasz PC, oczywiście 7200 RPM SATA 3
Szukaj czegoś w tym stylu. Jak masz jakieś pytanie na ten temat pisz. Jeszcze raz wspomnę że polecam markę Dell.
Derbi Senda Xtreme 2008

___- Zbieram Minusy -___

Mniejszy dysk = wolniejsza praca komputera? :O
Dysk to dysk, nie wpływa jakoś wybitnie na pracę.
Laptopa - szukaj po prostu z dobrymi podzespołami. W tej cenie minimum to i5 + 3 GB ramu.
Nie sugeruj się pamięcią karty graficznej - lepiej szybka "pińcetdwunastka" niż syfska z 1 gb pamięci.
Marki:
HP - ProBook/EliteBook. Mam też styczność z kilkuletnim Compaqiem i również nieźle sobie radzi.
Asus - robi niezłe laptopy.
Acer - podniósł jakość mocno przez ostatnie lata, sam mam Aspire 5536G od dwóch lat, używany naprawdę cały czas (24/7 praktycznie) i jedyne co padło to napęd - koszt wymiany 110 zł.
Toshiba - nie wiem, stare Toshiby były świetne (zna ktoś laptopa który wytrzymał 9 lat? ja znam :)
Dell - zawsze trzyma fason.

Za 2800/2900 idzie kupić Acera z i7 i niezłą grafiką, ale nie wiem czy można rzucać linkami.