Jakie łożysko ? (Główka ramy)

Słuchajcie mam dylemat - ktoś wie co znajduje się w główce ramy w Sendzie z 1996 roku ? Same kulki czy może na wianuszku mniej więcej w stylu łożyska wzdłużnego ? Co prawda po rozbiórce wysypały mi się same kuleczki - a w wolnej przestrzeni ani śladu po jakimkolwiek łączeniu owych kulek, ale kto wie co poprzedni właściciel wymyślił ;)

Pozdrawiam
Michał

Re: Jakie łożysko ? (Główka ramy)

Nie widziałem jeszcze przypadku w którym oryginalnie były w główce same kulki, raczej wszystko było we wianuszkach. A jeśli nawet, to co wadzi w tym, żeby dla ułatwienia wymiany kupić sobie ładny wianuszek :)
Serwis i naprawa motorowerów
m.in Derbi! Szlify cylindrów,tuning silnika, remonty, naprawa instalacji elektrycznej! Od wymiany świecy po remont całego motora!
Śląsk Cieszyński, Zebrzydowice
GG. 9083189. tel.798 053 497
w sprawach forum pisac na PW

http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Der ... a_R/116580

Re: Jakie łożysko ? (Główka ramy)

Problem w tym że nigdzie nie ma odpowiedniego rozmiaru - albo minimalnie za małe albo za duże - 4 rowerowe sklepy, 2 motocyklowe i jeden specjalistyczny z samymi łożyskami - i zero ... Tylko na zamówienie i w dodatku trzeba kupić cały komplet składający się z łożyska, prowadnic i kilku pierdół za prawie 80 zł, a na kulki wydałem chyba 8 :P Ale dzięki za odpowiedź ;)
P.s
Choć już wcześniej kilka razy pytałem i miałem pozytywną odpowiedź to wole się jeszcze upewnić - włożenie samych kulek nie jest czymś złym - wszystko będzie śmigać tak jak powinno ?

Pozdrawiam