Jaki będzie najmocniejszy cylinder? Aprilia sx50

Witam, przychodzę z pytaniem odnośnie cylindra na oryginalny wał 12mm do aprili sx 50. Chciałbym zwiększyć pojemność lecz nie mam pojęcia jaki cylinder dobrać. Czy może lepiej zainwestować w nowy wał i do tego porządny cylinder z mocnym wydechem. Jeżeli to będzie lepszą opcja to prosił bym o doradę co do części. Budżet bez wydechu jakieś 2000zł może lekko przekraczać. Dziękuje i Pozdrawiam!

Re: Jaki będzie najmocniejszy cylinder? Aprilia sx50

Lepiej odrazu pożądzny cylek i wał z wydechem bo jak zmienisz sam cylinder to rosyjska ruletka jebnie albo nie jebnie u mnie airsal 70 wygioł korbę więc...
cylinder 88cc brk, wydeszek voca racing 80, gaźnik stage6 28mm, wał barikit brk racing big bore skok 45mm? - na takim secie pojeżdżę trochę? Bo nie wiem czy tego szlak nie trafi :D. Jeżeli da się coś zmienić w podobnych cenach to proszę o napisanie. Dzięki

Re: Jaki będzie najmocniejszy cylinder? Aprilia sx50

Przy Mhr-ce wał może nie wytrzymać,wiec lepiej zmień dla pewności wał.
Jeszcze mi kolega polecił w niewielkiej cenie kit MVT iron max 75cc. 570zł taki sprzęcik. Może do niego nie potrzeba wymiany wału? Pytam ponieważ jestem jeszcze zielony w tych tematach i wole się upewnić. Potrzebuje dobrego cylindra bez zmiany wału ponieważ doszły mi inne wydatki i zabraknie na całą przeróbkę a potrzebuje cos na teraz w miarę dobrego. Chyba że znajdzie sie cos w miare dobrego bez zmiany wału w cenie do 750zł? Chyba że jest jakiś niedrogi wał który wytrzyma mhra?