Jaka dysza do Airsal 70ccm

Witam, ostatnio wymieniłem stary cylinder 50ccm na nowy cylinder Airsal 70ccm. Teraz pytanie jaką dysze wybrać do 70ccm i gaźnika seryjnego 17.5. Chce poprawić osiągi, bo szczerze liczyłem na ponad 100km/h, jak narazie vmax wynosi 75km/h...

Co jeszcze mogę wymienić, aby w pełni wykorzystać potencjał nowego cylindra?

-Derbi Senda DRD R 2006
-Conti CHR
-Airsal 70ccm
-Dellorto 17.5
-Wał Top Racing

Re: Jaka dysza do Airsal 70ccm

Masz za mały gaźnik musisz zmienić na 21mm,jakie masz przełożenia?i ile masz przejechane na Airsalu 70cc km?
Przejechane mam ponad 500km, przełożenia nie mam pojęcia. A jak zmieniać gaźnik to na 19 czy 21? Im większy tym więcej pali czego za bardzo nie chce. Opłaca się zmieniać dyszę do seryjnej 17.5?

Gaźnik 21,ja mam Dellorto 21mm i spalanie mam na poziomie 5l/100km przelicz zeby na zebatkach i napisz ile masz,posiadasz obrotomierz?,do ilu się kręci na 6b?
Przełożenia mam 13/53, a na 6 biegu kręci aż do rezonansu, jakby miał się zaraz rozpaść. Jakbym miał wymieniać gaźnik na 21 to jaka dysza wtedy?

To zmień na 14/53 lub 15/53 ciężko mi jest powiedzieć jaka dysze ja mam fabryczna 92 dawałem większa i nie mogłem wyregulować gaźnika,dobrze masz wyregulowany gaźnik?,wszystkie blokady ściągnięte?
Dobrze wyregulowany, wszystkie blokady sciągnięte, a vmax na tym secie wynosi około 75km/h co nie jest chyba normalne jak na 70cc. To opłaca się zmieniać samą dysze do 17.5 czy kupić 21 i dyszę?

Kupuj 21, 17.5 bardzo go ogranicza. Wcale spalanie nie wzrośnie makabrycznie, jest dość porównywalne. Przy podobnym tępie jazdy spalanie będzie porówynywalne. Siłą rzeczy żeby mieć więcej mocy trzeba dostarczyć więcej paliwa, konie nie biorą się z nikąd
Za ten post autor otrzymał podziękowania od:
SneakyS (25 wrz 2019, o 17:39)

Kupuj 21, 17.5 bardzo go ogranicza. Wcale spalanie nie wzrośnie makabrycznie, jest dość porównywalne. Przy podobnym tępie jazdy spalanie będzie porówynywalne. Siłą rzeczy żeby mieć więcej mocy trzeba dostarczyć więcej paliwa, konie nie biorą się z nikąd
Dobra to jeśli kupie tą 21 to jaką ? Z tego co wiem to mam Dellorto 17,5 PHVA, a większość ogłoszeń to PHBG ? Czy da radę włożyć PHBG do PHVA, jeśli tak to czy warto dozbierać do oryginalnego Dellorto 21 PHBG czy kupić inny za 200zł ? Pewnie na tym się nie skończy, bo trzeba będzie dokupić nowy filtr powietrza lub dyszę, jeśli nie będzie w komplecie. Powiem tak - duża kasa jak na tego pyrtka :D Szczerze myślałem, że na nowym cylindrze się skończy i będzie śmigał ponad setkę :D

70cc da radę na 17.50 jechać 100kmh wiem z własnego doświadczenia, miałem airsala 70 sport dellorto 17.5 przełożenia 14/48 filtr powietrza polini air box i dyszę główną 103
Czyli zmiana samej dyszy pomoże ? I tak i tak trzeba dyszę zmienić, jeśli chciałbym kupić większy gaźnik także mogę sprawdzić.