Jaka derbi dla osoby wzrostu 165 cm?

Cześć wam! Jestem nowy więc przepraszam, jak zły dział. Przepraszam też za to, że ten temat już był, jednak wole założyć własny i podać swoje pytania, większa pewność, że jest ok ;) A więc, szukam teraz jakiegoś motoroweru. Wybór padł na jakieś supermoto ze stajni Derbi (głównie dla tego, że mieszkam na wsi i mogę nią zwiać w pole gdyby pojawiła się policja, ponieważ mam 13 lat i niestety jeszcze kolejny rok po simsonie będę musiał na tak zwaną "partyzantkę" jeździć aż do zrobienia AM, a taka Derbi idealnie się nada, bo w razie wywrotki raczej wiele się nie stanie z powodu braku większych plastików jak w np. tzr 50 itp ). Problem jednak w tym, że jak wiadomo supermoto jest wysokie. W praktycznie sylwestra kupiłem yamahę dt 125 X z 2006 i pomimo opuszczonego tylniego amorka na max ( no chyba, że to była regulacja twardości, ojciec grzebał to nie wiem... ) dostawałem tylko palcami obu nóg, po przesunięciu się troszkę w którymś kierunku mogłem stawić pełną stopę :hd: . Mimo tego nie wygodnie mi się jeździło, więc dt poszła na sell a ja wróciłem do simsona. Zajawka na supermoto jednak wróciła, ale boje się tego, że znowu będę musiał się przesuwać żeby stawiać całą stopę, a chciałbym moto wykorzystać również do wheelie od czasu do czasu ( a lepiej mi się stawia dęba jak mam obie nogi lajtowo na ziemi, większa pewność w razie sytuacji awaryjnej ) . Czy przy wzroście 165 cm jest możliwość, że postawie na którejś wersji (ofc. 17') obie stopy lajtem na ziemi bez kupowania kostek obniżających ? Z góry dzięki i przepraszam jak coś źle zrobiłem, nowy jestem :rolleyes:

Re: Jaka derbi dla osoby wzrostu 165 cm?

Zmieni się aczkolwiek nie przesadzałbym z tym obniżeniem. Rozumiem wygoda ale z jedną nogą też normalnie się jeździ i nie ma w tym nic niekomfortowego chyba, że jednak Twoje nogi są bardzo krótkie i zakładasz, że już nigdy nie urośniesz o te kilka cm. Ogólnie Sendy supermoto są niskie, więc może nie będzie potrzeba nawet regulacji zawieszenia. ;)

Re: Jaka derbi dla osoby wzrostu 165 cm?

u mnie nie jest jeszcze całkiem podniesiona a regulacji nie masz 10 cm. tylko, że ja mam zdrową zawiehę :)
nie powiem Ci czy sięgniesz, najlepiej poszukaj na forum kogoś z DRD PRO z okolic rzeszowa i sam sprawdzisz bo moto jest warte zakupu, to oprócz silnika nie ma nic więcej wspólnego z sendą ( mocniejsze zawieszenie, hamulce, dużo większy skok, mocniejsza kiera )