LINKI KODUJEMY W BBCODE URL !
Niestosowanie bbcode wiążę się z przeniesieniem tematu do kosza, bez wcześniejszego upomnienia

Kod: Zaznacz cały

[URL]LINK[/URL]

Re: Jak zrobić nową elektrykę niewielkim kosztem

dragonus24, wielkie dzięki! Dzięki Tobie zrobiłem sobie elektrykę! + :D

Jak na razie wywaliłem całą elektrykę (oprócz modułu i kabli od magneta), zrobiłem nową na chińskim regulatorze napięcia i na razie podłączyłem tylko światło z przodu (soczewkę). W ten weekend będę robił jeszcze światło z tyłu, kierunki, manualne sterowanie wiatrakiem na chłodnicy i killswitcha :)

Siemanko, elektryk ze mnie żaden a w moim mieście jakim jest Kalisz nikt nie może sobie poradzić z moją elektryką w drd pro. Zakupiłem nową, ale okazało się że to elektryka od zwykłej sendy( dla mnie powinno to być to samo, ale niby się czymś różni). I teraz pytanie do was czy dali byście radę zrobić mi elektrykę pod przednie światło , przednie kierunki i tylne światło( w tylnym świetle kierunki są wbudowane) oczywiście zapłacę. Troszkę to dla mnie pilne bo nie mam świateł i nie mogę za bardzo śmigać sendziną :/

Z góry dzięki i jak coś piszcie na pw.

Troche odkopuje, ale na dniach chce robić nową wiązke, będę robić światła przód tył, stop, klakson, wiatrak i kierunki, z tego co zrozumiałem to z tego reg. jest tylko jedno wyjście, a moje pytanie czy jak podłącze wszystko pod jedno wyjście z reg. to będzie jakoś trybić?? jak włącze kierunek to nie będzie mrygać mi światło ??
Żyje by jeździć, jeżdżę po to by żyć - Malina [*][/color]

Zapraszam do mojej sendy :D
viewtopic.php?f=33&t=20661

BU mnie tez regu padlo z tym ze to Beta RR i nie zabardzo wiem ktore przewody sa od czego, regulatory sa dwa a w tym 6cio przerywacz. A kiedy podlaczalem lampe srt8 z kierunkami wbudowanymi to po ppflaczeniu nie swiecily wgl, tylko przod, a na strzalkach swieca.
[ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] Schemat elektryki i opis [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] Wysłane z mojego ALCATEL ONE TOUCH 6033X przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 21 maja 2014, o 00:05 przez MazuR1996, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja BETA
Face fp
[ Link do obrazka ]
Link Forum
[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]

Panowie przepraszam za masakryczny odkop. :( Ale mam pytanie bo coś mi nie pasuje...
Autor pisze że odcięcie zapłonu robimy w następujący sposób:
6. Odcięcie zapłonu. Drugą żyłę wychodzącą od magneta podłączamy do pojedynczej kostki od stacyjki, a "+" z instalacji do pina w dużej kostce stacyjki widocznego na zdjęciu.
[ Link do obrazka ]
Natomiast z mojego studiowania schematu wychodzi, że owszem drugą zyłę od magneta podłączamy do pojedynczej kostki w stacyjce, ale według mnie do wspomnianego pina w dużej kostce powinienem podłączyć masę. Czy ktoś może poprawić mnie lub autora jak faktycznie prawidłowo zrobić odcięcie zapłonu?
Najchętniej to poprosiłbym o informację jak podłączyć stacyjkę, tak aby światła były na 3 pozycji, na 2 zapłon, a na 1 odcięcie ze stacyjki i ze zrywki (zależy mi na gaszeniu
normalnie stacyjką, a w sytuacji awaryjnej zrywką).
Jeszcze raz przepraszam za mega odkop.
PS. Zdjęcie nie działa dlatego załączam schemat którym się posiłkuję
Obrazek

Natomiast kontrolka paliwa wyglądało by to tak : Plus z aku - Czujnik paliwa ( traktujesz jako przełącznik) - kontrolka świetlna - i to tyle ;)
Odgrzeję kotleta, gdyż ze wzgledów bezpieczeństwa, może dojść do nie przyjemnego pożaru zbiornika paliwa stosując tę metodę.

Sterowanie robimy masą ( minus z instalacji/ramy
=> czujnik paliwa => kontrolka świetlna) ,a plus bezpośrednio z aku/regulatora do kontrolki świetlnej.
Na tej zasadzie można również podłączyć kontrolkę świetlną oleju oraz stop zintegrowany przód + tył.
Dodatkowo można zasilanie rozdzielić na dwa obwody zabezpieczone bezpiecznikami. Pierwszy: światła przód (krótkie+ długie), tył i podświetlenie licznika. Drugi to: stop, kontrolki ( olej, paliwo, temperatura), sygnał i kierunki. W ten sposób odciążamy instalację elektryczną.

Poradnik bardzo przydatny, jednak potężny minus za brak zdjęć, serwery tiny.pic czy fotosik puste.