LINKI KODUJEMY W BBCODE URL !
Niestosowanie bbcode wiążę się z przeniesieniem tematu do kosza, bez wcześniejszego upomnienia

Kod: Zaznacz cały

[URL]LINK[/URL]

Re: Jak odblokować sende.

Rozblokowałem sendę. Dysza 75 gaźior wyregulowany. Dźwięk mam bardziej metaliczny tylko a przyrostu mocy nie czuję... Tak ma być ? Może jest bardziej elastyczna ? Lepiej się kreci :) Chyba że jeszcze końcówka jeszcze ją blokuję ?

Dziś odblokowałem cały wydeszek. NIestety z końcówką nie było tak łatwo jak pisze ;) Zależy od modelu, ponieważ w sendzie x-race poszło gładko ;). W mojej Gilerze musieliśmy napie*** młotkiem 5 i po kilku próbach udało się lecz spawy nie poszły a urwały się dalej i trzeba było klepać końcówke bo się zniekształciłą lekko. Jutro jak zostanie pospawany cały wydech to wstawie bardzo obszerny poradnik krok po kroku jak to zrobić. MAm go umieścić tutaj czy w osobnym temacie?

Nie widzę powodu by zakładać nowy temat. Możesz się pochwalić swoim tutorialem :) - mK.

Myśle żę chyba jednak założe nowy temat ponieważ jest to odblokowanie Gilery RCR która jest podobna do sendy lecz ma o wiele mocniej przymocowane blokady ;)

Tutorial skończomy ;) Wyszedł bardzo obszerny więc myśle że bez sensu było by dawanie go w tym temacie. Tym samym sposobem można odblokować sende nie wiem czy we wszystkim modelach ale w x-race jest ok.10 razy lżej i szybciej ponieważ małe spawy są tylko 3 a nie na około jak było u mnie.
Tutaj poradnik: http://senda.pl/viewtopic.php?f=26&t=14 ... 03#p114803
Za ten post autor otrzymał podziękowania od:
PePePoL (4 cze 2013, o 17:51)
Jeśli pomogłem Będe wdzięczny za +

Obszerny Poradnik: Jak zdjąć blokady z wydechu: viewtopic.php?f=26&t=14338&p=114803#p114803

Pozdrawiam JoB'x

siema, byłem dziś w warsztacie, który specjalizuje się naprawą motocykli. pojechałem tam w celu odblokowania wydechu, a konkretniej wyciągnięcia katalizatora z dyfka. mechanik powiedział, że spowoduje to cofanie się spalin do silnika, podczas jego pracy.. a w wyniku czego zacznie się zacierać silnik, w 4 suwach by to przeszło, ale nie w 2t. polecił mi kupno nowego, sportowego wydechu.

jest to opinia mechanika, nie moja.. jestem świeży jeśli chodzi o motoryzacje i dopiero nabieram doświadczenia, więc proszę o nie spinanie tyłka, lecz o normalna, dość rzetelna wypowiedź na ten temat:)
ODDAM NERKE ZA CBR'KE!

siema, byłem dziś w warsztacie, który specjalizuje się naprawą motocykli. pojechałem tam w celu odblokowania wydechu, a konkretniej wyciągnięcia katalizatora z dyfka. mechanik powiedział, że spowoduje to cofanie się spalin do silnika, podczas jego pracy.. a w wyniku czego zacznie się zacierać silnik, w 4 suwach by to przeszło, ale nie w 2t. polecił mi kupno nowego, sportowego wydechu.

jest to opinia mechanika, nie moja.. jestem świeży jeśli chodzi o motoryzacje i dopiero nabieram doświadczenia, więc proszę o nie spinanie tyłka, lecz o normalna, dość rzetelna wypowiedź na ten temat:)
Ten twój mechanik... nie nazwał bym go mechaniki, a przynajmniej już nigdy nie odwiedzał.
[ Link do obrazka ] Na gifie widać elegancko na czym polega praca dyfuzora w silniku 2t. Przy pewnych obrotach, nie do końca spalona mieszanka która znajduję się w dyfuzorze cofa się z powrotem do komory spalania przez to motocykl dostaje "kopa" na wysokich obrotach. Dlatego wszyscy własnie zdejmują blokady aby zwiększyć sprawność dyfuzora.
Za ten post autor otrzymał podziękowania od:
Sebol1 (28 lis 2012, o 23:06)
[ Link do obrazka ] ```````````````````````````Typowy200sx

Witam ma ktoś zdjęcia tej ślepej kiszki bo chce planuje zdjęcie blokad ale nie wiem gdzie jest ta ślepa kiszka ;p i czy dobrze zrozumiałem

1. Wywalić zawartość dyfuzora zostawić go psutego bez tej siatki (totalnie pusty?)
2. Końcówkę wydechu wywalić też totalnie pusta ( policja się nie czepia o dźwięk czy jest znośny ? )
3. ślepa kisza ( wyciąć ją totalnie ? ale gdzie ona jest ? ;p )
Moja TZR :) http://www.senda.pl/viewtopic.php?f=38&t=25188

Czekam na komentarze !

Ślepą kiszkę masz praktycznie przy cylindrze na (taka rurka zaklepana na końcu)
W dyfku tą siatke możesz zostawić (ja bynajmniej ją zostawiłem)
Końcówki wydechu nie radze wybebeszać dlatego że to diametralnie zmieni dźwięk motorka a dużo mocy albo nawet wcale nie da ;)
(ja końcówki nie rozcinałem i przyśpieszenie mam bardzo dobre o wiele lepsze niż na zablokowanym dyfku i ślepej kiszce)

[ Link do obrazka ]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tutoriale & poradniki”