Re: Odp: Elektryka w enduro ! Pomocy !

Nie z akumulatora tylko plus za stacyjką, dalej czujnik zamykający obwód, lampa i powrót do masy... To stopy... i pamiętaj że powinny być dwa czujniki (przód i tył) więc je łączysz równolegle... A pozycyjne też za stacyjką ale z magneta i najpierw przez przełącznik świateł przód a tył pomija przełącznik... A swoją drogą ze schematem było by latwiej, tylko się pewnie nie chce :cool:

Re: Elektryka w enduro ! Pomocy !

[ Link do obrazka ] Robisz powyższy obwód podwójnie[osobno dla przodu osobno dla tylu].
A na co Ci schemat cagivy jak swiatlo stop działa tak samo w kazdym moto.
podepnij mase, swiatlo zwykle, drugi kabel z lampy rozdziel na dwie zyly, jeden do przodu, drugi tyl, podepnij przełączniki i od nich kabelki do tego plusa od stacyjki.
Jak nie wiesz gdzie masz "plus ze stacyjki" to wyobraz sobie ze prad to woda, kable to rury, a tak do rzeczy jak podepniesz pod regultor powinno byc git[chodz pewnosci nie mam,tylko bez schematu zadasz sobie pytanie "ktora to żyła" od regulatora], jak pod akumulator[najprosciej] to bedzie Ci dzialac swiatlo stopu bez kluczyka, w stacyjce tez moze byc problem z odnalezieniem odpowiedniego kabla dlatego znajdz cos co Ci dziala - jakis czujnik, migacze, co kolwiek, i dzięki nim idź do źródła...
tzn np. masa -> migacz -> przełącznik -> przerywacz ->>>>>>> i tu możesz podpiąć stop, w to samo miejsce gdzie wpiety przerywacz...
Albo masa -> czujnik w baku <-te dwie rzeczy moga byc na odwrot -> kontrolka rezerwy ->>>>> TU
jak masz to najlatwiej bedzie to znaleźć przez klakson chyba
Generalnie np. w derbi mamy prad z regulatora czerwonym kablem, i do tego aku podpiete[odbiera nadmiar mocy oddaje gdy za malo], a to pod stacyjke, od stacyjki mamy czerwono czarny kabel, i do tego podpiete wszystkoOo, Ty musisz znaleźć swój czerwono czarny, a reszta pójdzie z górki...

A tak na dobra sprawe chyba mozna prościej jeszcze... w polosce i tak swiatla powinny byc non stop wlaczone, wiec weź podepnij pod kabelek od tylniego swiatla przełączniki z klamki hamulca i spowrotem do tylniej lampy do swiatla stop...
Jak wylaczysz swiatla stracisz stopy, ale jak bys sie kiedys musial w ciemnej uliczce schowac to cie hamulec nie zdradzi;)
Za ten post autor dadexix otrzymał podziękowanie:
Husarz (14 paź 2013, o 12:26)
"Jak to mam napisać, jak to mam nawinąć.
By z lekkością kielona, wyraźić myśli milion?"

Re: Elektryka w enduro ! Pomocy !

Siema , schemat nie działa , ale dzięki za rady. Co do elektryki , nie ma migaczy , czujników w baku , oleju , ani diód wskazujących tam ładowanie jałowy itp. tego nie ma , wyrzuciłem. Chciałbym aby miał mniej więcej lampe tył , przód , klakson i to wszystko. To jest niezbędne do przeglądu reszta odpada.