Pochwal się swoim Derbi Senda SM na facebook'u!
http://www.facebook.com/SendaPL

opis+zdjęcie

Re: Derbi Senda X-Treme SM '07

maciek805 pisze:Ok, dzieki za odpowiedz. Mozna jeszcze wiedziec kto ci robil cylka i jakie tam byly zmiany, tzn. na jakiej wysokosci kanaly zostaly zmienione czy tez poszerzone ? Bo przyznam, ze elegancko ci to jezdzi, pod gorki rowniez ok czy problem ?
Cylek robił redus, ale jakie kąty itp to nie wiem
pod górki sobie radzi :P

edit:

akurat dzisiaj mija rok odkąd mam sende :) dla przypomnienia foto w dniu zakupu:
[ Link do obrazka ] i na dzień dzisiejszy wygląda ona tak:
[ Link do obrazka ] sory za jakość zdjęc, jest ona gorsza niż ustawa przewiduje :rotfl:

szymix7815 pisze:Piękna jest Polerowałeś plastiki? Jeżeli tak to powiedz co robiłeś.Jak oceniasz te manetki wygodne? to są revo double tak?
Tak, polerowałem :P wpierw papier wodny 2500, potem farecla g3, gąbka i jazda :D
Manetki to Revo Double zgadza się, dla mnie wygodne, ładnie się prezentują :)

@edit:

Po zimowym przepaleniu:
[ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] I jakbyście mogli to pomóżcie :cry:
http://senda.pl/viewtopic.php?f=10&t=27927

@edit2:

Siema :)

Wygładziłem króciec:
[ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] I założyłem carbonowe płytki membrany Malossi 0,35 mm.
Senda już nie ma odcinki na wysokich obrotach i troche lepiej się wkręca :P

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=BWEKkbP ... e=youtu.be[/youtube]

@edit3:

Siema. 8-) Dawno nie zaglądałem do tego tematu i nic nie pisałem, ale ostatnio trochę w sendzie się zmieniło.

Otóż pewnego dnia jadąc do szkoły zacharczało coś w sendzie, wcisnąłem sprzęgło i zgasła, odpalić już nie mogłem bo kopka się zablokowała.
[ Link do obrazka ] Ściągnałem głowice i moim oczom ukazał się taki widok:
[ Link do obrazka ] Przypominało mi to igiełki, pomyślałem wtedy, że pewnie łożysko się padło, ale jednak nie. Okazało się, że na wale brakuje podkładki i to ona się "rozleciała" :lol3:
[ Link do obrazka ] Cylek jak widać, jedna rysa - wyczuwalna pod palcem.
[ Link do obrazka ] Szkoda tłoka, bo taki ładny był "amerykański" :P
[ Link do obrazka ] A więc musiałem kupić nowy wał i kompletny cylinder.
Wał kupiłem Tec STD HQ. Silnik prawie złożony.
[ Link do obrazka ] Długo myślałem jaki cylek kupić, 50cc czy 70cc, żeliwny czy aluminiowy.
Patrząc na ceny postanowiłem dołożyć parę dyszek i kupić 70cc. Na 50cc z yasunim denerwowało mnie to, że powyżej 3 biegu musiałem cały czas jeździć w rezo.
Miałem dylemat - Airsal sport 70 czy Barikit 74. Wybór padł na barikita :P
[ Link do obrazka ] Oczywiście napiszę, że to jest naprawdę 69cc i coś tam po przecinku żeby uniknąć komentarzy znawców ;)

Senda odpaliła, musiałem aby wymienić uszczelniacz od strony magneta, zmieniłem dysze i to wszystko. Aktualnie jeżdżę i docieram :)
[ Link do obrazka ] Tutaj z suzuki rg80 :P :
[ Link do obrazka ] Aktualnie w sendzie siedzi:
- cylek barikit 70
- gaźnik 17,5
- wydech yasuni spr3
- płytki membrany Malossi carbonowe 0,35 mm

W miarę się to odpycha, czuć więcej mocy na niższych obrotach i rezo też trochę mocniejsze w porównaniu do tamtego cylka. :D

I dzisiejsze, świeże zdjęcia :) :
[ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ]
Za ten post autor Kazek otrzymał podziękowanie:
szymix7815 (30 gru 2013, o 14:44)

alsonnek pisze:Panie kosa, a wał wymieniłeś do 70 czy nie? I koniecznie weź lampe zmień z tyłu :D
Wyżej były zdjęcia wału wyjętego z silnika, więc albo kolega zmienił korbe, albo caly wał.
Części silnikowe, wydechy, plastiki itp. pisać na pw o daną część)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Derbi Senda SM”