Derbi Senda R 95' by szymo9567

Siema, chciałem przedstawić wam moją sendę z 95 roku, jest ona w dobrym stanie wizualnym jak i technicznym. Całość oceniam na 4+. Jeżeli chodzi o sprawy mechaniczne, to siedzi w niej cylinder żeliwny polini 80, oraz wymieniłem wkład filtra powietrza na malossiego. Za jakieś 2 dni będzie również wydech seria, lecz full odblokowany i w niebo lepszym stanie wizualnym. Jeżeli chodzi o wygląd, to jest kilka rzeczy które zmieniłem, a mianowicie: tylna lampa, tylne migacze, skróciłem tylny błotnik, wymieniłem kopkę na inną (aluminiowa z mielocha, nie kupujcie jej bo jest chu... mam ją 2 tyg a jeż mi się zgięła), pomalowałem kierownicą, bo było troszkę rdzy, kupiłem zatyczki kiery, wymieniłem z przodu żarówkę z bańki na HS1 (polecam ;) ) wlepiłem kilka naklejek, wymieniłem też przednią oponę,wymieniłem również klamkę sprzęgła bo była ułamana, jeszcze aku nowe :D i to chyba na tyle. Ogółem kupiłem ją z 2 powodów: po pierwsze była stosunkowo tania (chociaż i tak w nią włożyłem sporo kasy), a po drugie mnie osobiście podobają się sendy w starej budzie, gdyż wydają się szersze i większe od tych nowszych roczników. Aktualnie założona jest tylna zębatka na przyśpieszenie (nie liczyłem ile zębów) na której v-max wyniósł około 90 na prostej (z górki 100 ale obroty były już bardzo wysokie). Ogółem senda spisuje się dobrze, chociaż minusem jest duże spalanie, w okolicach 5l/100km. Najcięższą naprawą była wymiana uszczelniaczy pompy wody; musiałem też ogarnąć elektrykę bo wszystkie czujniki, światła, migacze itp. było odłączone.

Fotki: [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ]
Ostatnio edytowny przez 1 szymo9567; łącznie edytowany 10 razy
Za ten post autor otrzymał podziękowania od:
kuper78 (2 gru 2012, o 20:44)
Szymo9567
Moja Senda
Pomogłem Ci? jeśli tak to daj +

Re: Derbi Senda R 95' by szymo9567

Dwa dni temu zakupiłem handbary polisport sharp koloru czerwonego, dodatkowo wziąłem się za czyszczenie i polerowanie pastą polerską plastików. Dodatkowo zmieniłem tylne migacze na ledowe, bo jeden z tych revo co miałem się rozsypał (coś z oprawką żarówki, ale nie udało mi się go uratować niestety). Dałem jeszcze kilka naklejek, a kilka starych odkleiłem. Fotki prześle niebawem, jak skończę całość.
Szymo9567
Moja Senda
Pomogłem Ci? jeśli tak to daj +