Pochwal się swoim Derbi Senda SM na facebook'u!
http://www.facebook.com/SendaPL

opis+zdjęcie

Derbi Senda DRD Racing '07 MHR Replica 80 by kacpert

Siemka.
W czerwcu 2014 roku kupiłem swoją pierwszą sende. Nie zakładałem tematu na forum, bo nie robiłem przy niej nic specjalnego, jakaś tam wymiana lusterek czy inne pierdoły. Derbi jest z 2007 roku i z mechaniki miała tylko wydech turbokita. Lecz niestety kompresja spadła i przy ok 13000km przebiegu trzeba było zrobić pierwszy remont. Cylinder dałem do szlifu kupiłem vertex'a ale gościu od szlifu zrobił za mały luz i pierwszej próbie wejścia w rezo przy 180km tłok spuchł. Senda od listopada ma przerwe.

Zmieniłem kilka rzeczy z optyki:
-Mocowanie rejestracji
-Osłona pod silnik
-Kierunkowskazy Led
-Niklowanie niektórych części
-Termometr koso
-Okleiłem tłumik karbonem
-Handbary
-Nowe manetki
-Pomalowałem na biało błotnik i lampe

Teraz zamierzam wziąść się za mechanike. Nowy set już kupiony, jak tematem będzie zainteresowane chociaż kilka osób to dowiecie się co to za części. Narazie możecie zgadywać :D

Kilka zdjęć jak wyglądała senda po kupnie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Aktualny wygląd sendy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Derbi zaliczyło dwie większe wyprawy:
Na Góre Św. Anny
Obrazek
i do Czech:
Obrazek
Komentujcie, pozdro ;)
Ostatnio edytowny przez 9 kacpert; łącznie edytowany 2 razy
Daj ,,+'' jeśli POMOGŁEM ;)
A jeśli masz troche czasu to...

Wpadnij do mojej Sendy i zostaw coś po sobie. ;)
|
V

Re: Derbi Senda DRD Racing '07 by kacpert ???

Lampa na początku też mi się nie podobała ale na zdjęciach wygląda gorzej niż w rzeczywistości. Teraz już się przyzwyczaiłem i jest ok, a zadupek akurat nie jest zły
A co do cylindra to troche mocniejszy ;)

Edit:
Dobra pierwsza części up'ów:
Wał Top Racing Evo NG, łożyska i uszczelniacze na cały silnik [ Link do obrazka ] Olej i uszczelki na cały silnik: [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] Jutro będą ciekawsze rzeczy ;)
Ostatnio edytowny przez 1 kacpert; łącznie edytowany 26 razy

|
V

Re: Derbi Senda DRD Racing '07 by kacpert ???

No oczywiście :evil:
Czas na ten ciekawszy up:
Mhr Replica 80: :hd: [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] Dellorto 21 Black: [ Link do obrazka ] Stożek Revo s-type (airbox) [ Link do obrazka ] I rzecz ułatwiająca życie bo dzisiaj wywaliłem dozownik: [ Link do obrazka ] Jutro montaż i jak dobrze pójdzie to first run. :D
Ostatnio edytowny przez 2 kacpert; łącznie edytowany 26 razy

|
V

Re: Derbi Senda DRD Racing '07 MHR Replica 80 by kacpert

czekamy :) jaki wydech planujesz ??
Narazie zostaje Turbokit ;)
Odpaliłeś? :D
Nie zdążyłem :( Pierwszy raz rozpoławiałem silnik (z pomocą taty). Nie jest to aż takie trudne jak myślałem. Narazie wymieniony wał z wszystkimi łożyskami. Zostało zamontować cylinder, gaźnik i inne mniejsze rzeczy. Mam też garaż nieogrzewany a jest dosyć zimno i nie chciało mi się już dłużej siedzieć.
Kilka fotek:

Już z nowym wałem [ Link do obrazka ] Porównanie tłoka i cylindra 50cc vs 80cc [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ]

|
V

Re: Derbi Senda DRD Racing '07 MHR Replica 80 by kacpert 1st

Dobra senda złożona :) [ Link do obrazka ] [ Link do obrazka ] Czas na First Run, a właściwie second run bo miałem małe problemy z kranikiem. Z tego co zauważyłem to w minusowych temperaturach nie zawsze chce się otworzyć. Jak pierwszy raz zapalił to tylko mniej więcej ustawiłem wolne obroty i tak na szybko mieszankę. Potem poszedłem po aparat i nagrałem to:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Xmxc9H1 ... acperTorka[/youtube]

I taki mały bonusik. Rok temu do quada zrobiliśmy pług, ale już nie było śniegu, w tym roku pierwszy raz go wypróbowaliśmy.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=6xjmcXw ... acperTorka[/youtube]

|
V
ODPOWIEDZ

Wróć do „Derbi Senda SM”