Re: Co polecacie na 1 autko :D

Zależy jaką masz trasę do tej szkoły. Jak masz jakąś "szybką" to większy silnik byłby lepszy bo sobie możesz lecieć np 2k obrotów spokojnie i silnik sie nie męczy, a taki mały trzeba kręcić więcej żeby jechał solidnie :P Chyba że przez miasto albo nie rozwijałbyś sporych prędkosci to takie auto na + bo zawsze spali mniej i więcej kasy w portfelu zostanie :D

Dopiero zajrzałem do tego tematu.

Jeżeli chcesz małe, oszczędne autko, fajnie jeżdżące i nie psujące się, to od siebie mogę Ci polecić polo 6n z silnikiem 1.0
Taki tam zwykły dupowóz, brat sobie niedawno kupił i jest bardziej zadowolony z jazdy, niż z innych samochodów, którymi się poruszał wcześniej.
Jakbyś jeszcze znalazł silnik z wielopunktowym wtryskiem (jakoś 50 kunia), to bardzo przyjemnie się jeździ, no i kultura silnika też w miarę.
Poza tym mały, zgrabny, lekki, to i zasuwa. ;)
Z łatwością we dwóch rozpędziliśmy się do 160, a ciągnął jak głupi.

Widziałem wcześniej wypowiedź Lagoona na temat stilo.

Nie zgadzam się w tym temacie, ze względu na to, że mój ojciec porusza się takowym. Co prawda silnik 1.8, fajnie jeździ, ale problemów z elektryką nigdy nie było.
Kręci nim trasy ze Szwecji do Polski i z powrotem, sporo jeździ tu na miejscu w domu, jak i w Goteborgu, gdzie pracuje.
Poza tym jeden z forumowiczów ma tego fiata, niejaki Kosa. ;)
[ Link do obrazka ]
[ Link do obrazka ]

Każdy chwali to co ma, ja slyszalem takie opinie od mechaników, choć Stilo nie posiadalem i posiadać nie zamierzam właśnie z tych powodów, różnie bywa, wyjątek bardzo i często potwierdza regułę. Wiem, ze ludzie narzekają na francuzy i to dość bardzo, ale sam mam silnik francuski u siebie i nie ma z nim problemów, negatywne spojrzenie raczej dotyczy HDI...
Tuning 2T. Doradztwo i usługi:
-portingi cylindrów
-flow karterów
-obróbka tłoka
-szlif cylindrów
[ Link do obrazka ]