Aprilia RX50 dławi się, gaśnie, 'buuu'

Jak w temacie, Apka z silnikiem D50B0, początkowo był w niej gaźnik dellorto 17,5 i wtedy to nie miała mocy, nie można było wyregulować, gdyż króciec był krzywy, a śrubki do regulacji miały zryte gwinty. Ale mniejsza o to. Kupiłem parę nowych części, tj króciec, (aż) dwa gaźniki (jeden za duży, oko pwk 24, jak ktoś chciałby kupić, pisać pv), tarcze sprzęgła i zarazem olej no i oczywiście uszczelki. Założyłem z tatem nowiutki Dellorto 19 i tu doszły nowe problemy. Apka odpala, ale muli ją strasznie, nie wiem czy za mało, czy może za dużo paliwa dostaje, po ciężkim rozgrzaniu (dusi się, więc ciężko jest jakkolwiek nią jechać) i regulacji, na luzie dobija do max obrotów, ale po ok. 5s automatycznie tak jakby odcina dopływ powietrza lub paliwa, nie wiem, tzn sławne 'buuuu'. Po chwili manety na full, zaczyna strzelać z wydechu. Mimo, iż na luzie jest mniej więcej dobrze, bo czasami nie robi tego 'buuuu' to na biegu już tak dobrze nie jest. Próbowałem znowu na gaźniku 17.5, ale jest tam ssanie automatyczne, a z elektryką nie jest tam za dobrze, nie ma aku i stator do wymiany, bo podaje za duże napięcie, ale mniejsza. Tutaj jest jakby lepiej, ale i tak trzeba palić na pych, a w jeździe strasznie muli i przerywa. Po chwili jazdy wbijam na luz i oczywiście biorę się za regulację, ale zaczyna gasnąć, a po dodaniu gazu, nawet powoli, oczywiście 'buuuu'. Nie sprawdzałem koloru świecy, kompresja jest, manometru nie posiadam więc nie zbadam dokładnie, lewego powietrza nie łapie, nie kopci. Sprawdzałem dysze 75, 80 i 100, ciągle tak samo, na 17.5 dysza 90 jeszcze wcześniej była rewelacyjna. Nie wiem o co chodzi, użeram się z tym moto od miesiąca i nadal nic. Pomóżcie proszę jak najszybciej, bo sezon się zaczyna a ja dopiero na gołej ramie siedziałem XDD.

Re: Aprilia RX50 dławi się, gaśnie, 'buuu'

to jednak nie cylinder, apka siedzi już prawie 2 miechy u mechanika, na początku sprawdził tylko kompresję, ale cylka nie sprawdzał. Później okazało się, że na cylku i tłoku żadnej ryski, pierścienie w idealnym stanie, a kompresja dalej 5 bar. Nie mam już siły do tego moto, plz pomóżcie

Czym ten mechanik mierzył cylinder i co to za mechanik, że musisz pytać się na forum? :D

Ja jednak obstawiam, że cylinder jest do wymiany jak jest tak słaba kompresja.
Wiesz jakiej marki jest założony cylinder + tłok?

cylinder to jest kit od teca, głowica oryginał. Ponoć jak nafte wlał, to nie przeciekało, więc nie wiem już. Zamówił uszczelniacze na wał, kolega mówił, że na 99% to ten od strony zapłonu. Mam nadzieje, że to jest problemem, bo hajsu tak dużo nie strace XD
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”