Aprilia Mx125 by wooolak4. Nowe części !!

:) Witam cię w moim Temacie :)
Chciałbym przedstawić Tobie mój nowy sprzęt.
Aprilie Mx125 Full power
Obrazek

Kupiłem ją za własne pieniądze które zarobiłem za granicą i wiąże się z tym zabawna historia. Gdy byłem jeszcze za granicą umówiłem się już na zakup aprilii. Dostałem filmik, dużo zdjęć itp. no i zdecydowałem że po nią pojadę. Była oddalona ode mnie o około 150km. Z Niemiec wróciłem o 22 rzuciłem walizki i od razu pojechałem po apkę. Tak pojechałem po motocykl o 22. :lol2: Na miejscu byłem o 1 nad ranem. Była jazda próbna i oglądanie motocykla z latarką. Doszło do zakupu. W drodze powrotnej aprilia niestety upadła na przyczepce, ale nic poważnego się nie stało. O 5 nad ranem byłem u siebie i oczywiście obudziłem całe osiedle bo sprzęt trzeba było przetestować. :lol:

Łapcie kilka zdjęć w stanie w jakim ją zakupiłem:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wiec tak. Trochę o aprili:
rocznik 2004 silnik rotax122 fullpower.
700km po remoncie góry silnika. Kuty tłok wossnera, łożysko korbowodu oraz korba jasila.Stan silnikowy bdb. Świetnie odpala i wszystko śmiga jak należy.
Posiada zawór wydechowy rave 1 oraz końcówkę wydechu arrow która oczywiście kompletnie nic nie daje.

Po zakupie od razu wziąłem się za tą biedulę bo jak ja nie grzebię przy motocyklu codziennie to nie jestem sobą. :D Na pierwszy rzut poszło napinanie, czyszczenie i smarowanie łańcucha oraz zlecenie na nową okleinę i lakier u mojego lakiernika. Zamówienie na wydech gianelli z Włoch, nowe uszczelniacze zawieszenia oraz klocki przód. Została zmieniona pompa hamulcowa przód na pompę z aprili sr50 factory ze stalowym oplotem co sprawiło że nie trudno o stoppie.
Podczas wyjazdu do miasta pękła mi linka sprzęgła. Na szczęście przy klamce, więc nie musiałem wymieniać linki. Linka spadła z wysprzęglika i musiałem zalukać co się dzieje w skrzyni. hmm 150ml oleju to za mało, ale na szczęście skrzynia w idealnym stanie. Przy okazji zalałem nowy olej.

Apcia obecnie jest po lakierowaniu i obklejeniu nową okleiną wykonaną na zamówienie. Dostała też w prezencie nowy reflektor polisport Halo oraz lusterko pod kierownicę.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Plany:
-nowe obicie siedzenia
-Zamontowanie wydechu, uszczelniaczy i klocków.
-Piaskowanie i malowanie proszkowe ramy, zacisków i innych.
-wypolerowanie felg, a szczególnie szprych.
-wyczyszczenie silnika.
-wymiana oleju w zawieszeniu.
-dopieszczanie.
Ostatnio zmieniony 10 lis 2015, o 21:24 przez wooolak4, łącznie zmieniany 2 razy.
ZAPRASZAM DO MOJEJ APKI

Re: Aprilia Mx125 by wooolak4. "Metoda małych kroczków"

Crossiarz pisze:Przyszedł wydech?
Niestety nie :/ ale będzie w poniedziałek :D
Kubanek pisze:Wydaję mi się że fajnie wyglądałaby z tymi osłonami na lagi.
Mam to w zimowych planach ;)

Jadę jutro na wyścigi drag 1/4 mili do Olsztyna może zarzucę jakimiś fotkami

Części doszły i apka już śmiga na nowej dmuchawce oraz z nowym olejem w zawieszeniu. :hd:
Niestety klocki które do mnie przyszły nie pasują. :/
Filmik z przed i po podrzucę jutro bo dzisiaj nie mam czasu go wrzucić.
Apka sporo zyskała na elastyczności, ale jeszcze trzeba podregulować gaźnik bo jak słychać paliwka jej braknie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ZAPRASZAM DO MOJEJ APKI

Re: Aprilia Mx125 by wooolak4. Nowy Wydech !!

evon pisze:Gianelli dobry wybor (Y)
Dzięki ;)

Dzsiaj byłem w trasie około 140km i czuć brak paliwa na 6 biegu. Na oryginalnym wydechu tego nie było że musiałem zredukować do 5 żeby doszła do rezo na 6 biegu. Jutro rozbiórka i czyszczenie oraz regulacja gaźniora. :D

No i miałem przygodę bo na drogę przy około 130 wyleciał mi jeleń przed koła. Ogromny jeleń przeskoczył jezdnie przede mną około 2m że nie zdążyłbym nawet zareagować i to w środek dnia na dość ruchliwej drodze. Całe szczęście że w niego nie przyłożyłem bo dobrze by to się nie skończyło...

EDIT:
Łapcie filmik: https://www.youtube.com/watch?v=dBigBvW ... e=youtu.be
ZAPRASZAM DO MOJEJ APKI

Re: Aprilia Mx125 by wooolak4. Nowy Wydech !!

Danieloski pisze:Eleganckie moto, Ty nie miałeś czasem wcześniej CPI?
Bo chyba Cię kojarze z forum.
Miałem trochę zabawek :D
1. zipp cetus czerwony dość mocno doinwestowany.
2. zumico shiva seria
3. piaggio zip 2 full racing 140km/h na 10" kółkach :zab:
4. honda nsr125
5. aprilia sr50 factory lekkie mody
milan20 pisze:ładny wydeszek, spróbuj dać większą dysze i filtr powietrza sprawdź.

PS: bardzo ładna aprilka :P
Dzisiaj regulowałem gaźnik i okazało się że siedzi tam dysza 105 :O
aż się dziwię że na tak małej dyszy ma to tyle mocy. Zamawiam dyszę 120 i wyjdzie z niej szatan. Dzisiaj podniosłem tylko iglicę o jeden ząbek i już czuć efekty. W sumie sprzedawca mi mówił że regulował ją pod najniższe spalanie.
ZAPRASZAM DO MOJEJ APKI